Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Karate

Dawid Sobkowiak ze srebrem z Chorwacji!

2019-07-08 09:06:58

W miniony weekend w Chorwacji zawodnicy z Pleszewskiego Klubu Karate wzięli udział w KARATE1 YOUTH LEAGUE - UMAG. Dawid Sobkowiak wywalczył srebrny medal w kumite juniorów +76 kg.

Dawida Sobkowiaka swoim występem potwierdził przynależność do ścisłej czołówki w światowym rankingu karate WKF w kategorii juniorów +76kg, w którym zajmuje 2 miejsce.

Reprezentant PKK w drodze do finału pokonał 5 zawodników: Słowaka Janovcik Marosa 4-2, Ukraińca Zhukovskyi Yan 9-0, Białorusina Haiko Mikitahukovskyi przez wskazanie sędziowskie przy stanie 0-0, Holendra Najdi Issama 2-0, w półfinale pokonał przez tzw. pierwszy pkt przy stanie 3-3 Irlandczyka Chrisa McCarthy. W finale uległ zawodnikowi z Kosowa Gashi Melosa 3-2.

Bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Vogt, który w kumite juniorów -76 kg zajął 7 miejsce wygrywając 3 walki.

Magdalena Godlewska w kumite juniorek -59 kg wygrała 2 walki i w kolejnej rundzie odpadła po przegranej walce z Japonką Onishi Teruhną.

Julia Grzelak w kumite juniorek młodszych -47 kg oraz Michał Florczak odpadli po pierwszej rundzie. Trenerem zawodników z PKK Pleszew jest Bartłomiej Sołtysiak.

Reprezentanci z polskich klubów wywalczyli 2 srebrne medale, drugi medal wywalczył Antoni Stępniewski z Olimpu Łódź w kumite młodzików +55 kg.