iPleszew.pl reklamy
Miasto i Gmina Pleszew

135 mieszkań w Pleszewie w decydującym etapie budowy

Zdjęcie: pleszew.pl

Miasto i Gmina Pleszew równolegle realizuje cztery inwestycje mieszkaniowe w mieście. Teraz budowy wchodzą w decydujący etap. Łączny koszt inwestycji to ponad 45 mln zł.

Samorząd Miasta i Gminy Pleszew sumiennie realizuje politykę mieszkaniową, która zakłada, że w najbliższych latach ma powstać ponad 150 lokali mieszkalnych w różnych częściach miasta, w różnych formach własności. W decydujący etap weszła budowa 135 mieszkań u zbiegu ulic Mieszka I, Poniatowskiego i Warneńczyka, u zbiegu ulic Poznańskiej i Bogusza, przy ul. Podgórnej i przy ul. Sienkiewicza.

 

Budynek przy ul. Mieszka I obejmował będzie 92 mieszkania z kredytem w czynszu z możliwością dojścia do własności po minimum 5 latach. Nabór chętnych na te mieszkania wg regulaminu zakończył się już we wrześniu 2021 r. Podpisane zostały umowy partycypacyjne. Inwestycja realizowana jest przez MiG Pleszew, PTBS Pleszew z dotacją z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i partycypacji przyszłych mieszkańców.

 

U zbiegu ulic Poznańskiej i Bogusza powstaje budynek, w którym docelowo znajdować się będzie 21 lokali mieszkalnych na wynajem o powierzchni od 25 do 83 m2. Budynek będzie posiadał również garaż podziemny, a także lokale użytkowe na parterze o powierzchni od 87 do 202 m2. Nabór najemców odbędzie się w maju według kryteriów uchwały Rady Miejskiej określającej zasady wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy. Inwestycja finansowana jest z budżetu MiG Pleszew oraz dotacji z BGK w kwocie ok. 8 mln zł.

 

Przy ul. Podgórnej powstaje budynek, w którym mieścić się będzie 13 lokali na wynajem. Będą to mieszkania komunalne o podwyższonym standardzie wykończone „pod klucz”. Na tą inwestycję pozyskane zostały środki z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

W kamienicy przy ul. Sienkiewicza powstaje natomiast 9 lokali mieszkalnych na wynajem. - W przyszłości, jeśli będą na to pieniądze, na dziedzińcu zbudujemy drugi budynek – informuje burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak.

 

Samorząd udostępnia także swoje tereny pod budowę mieszkań innym inwestorom. - Sprzedane zostały grunty pod zabudowę wielorodzinną przy ul. 70 Pułku Piechoty, gdzie powstało 50 mieszkań oraz przy ul. Horoszkiewicza, gdzie zbudowano 8 budynków w zabudowie szeregowej – informuje burmistrz Ptak.

Łączny koszt inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez MiG Pleszew oraz PTBS to ponad 45 milionów złotych.

Źródło: pleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO