iPleszew.pl reklamy
Z policji

17-latek spowodował kolizję, miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie

2022-12-19 11:12:00

Ponad 1 promil alkoholu w organizmie miał 17 - latek, który spowodował kolizję drogową. Młody mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa zaparkowane pojazdy. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


W nocy z piątku na sobotę (16/17 grudnia), pół godziny po północy, oficer dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Zielonej w Pleszewie doszło do kolizji drogowej. Na miejsce zdarzenia, niezwłocznie został skierowany patrol. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że młody mężczyzna, kierując oplem astrą stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w zaparkowany samochód marki Audi.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującego 1,2 promila alkoholu w organizmie. Okazał się nim 17 – letni mieszkaniec Pleszewa. Podróżował on ze swoim 18-letnim kolegą, który także znajdował się pod wpływem alkoholu. Jak ustalili policjanci, chwilę wcześniej na sąsiedniej ulicy, spowodował kolizję z zaparkowanym samochodem marki Opel Corsa. 

17-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Nastolatek został zatrzymany przez policjantów, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Usłyszał już zarzut m. in. kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Zgodnie z kodeksem karnym sprawca z uwagi na swój wiek odpowie przed sądem jak osoba dorosła. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl