iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Pleszew

373 osoby ze stypendiami

2021-10-20 12:31:39

Zdjęcie: pleszew.pl
Samorząd Miasta i Gminy Pleszew przyznał stypendia naukowe najzdolniejszym uczniom. Rekordowe pod względem liczby i przeznaczonych środków.

Za rok szkolny 2020/2021 stypendium zdobyła rekordowa liczba uczniów pleszewskich szkół – 373 osoby. Z budżetu samorządowego wydano na ten cel 112,5 tys. zł.

 

To są najlepiej zainwestowane publiczne pieniądze. Ale pamiętajcie, że oprócz ocen, bardzo ważne są w dzisiejszych czasach kompetencje – mówił do uczniów burmistrz Arkadiusz Ptak podczas wręczenia stypendiów.

 

Uroczystość ze względu na obostrzenia epidemiczne odbyła się w dwóch etapach dzień po dniu 13 i 14 października w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Krzywoustego. Gospodarzem był w tym roku Zespół Szkół Publicznych w Kowalewie. Uczniowie i nauczyciele przygotowali oprawę i program artystyczny.

 

Stypendium naukowe otrzymują nie tylko uczniowie szkół prowadzonych przez Miasto i Gminę Pleszew, ale i tych, które są pod skrzydłami stowarzyszeń. Nie tylko szkół podstawowych, ale i ponadpodstawowych. Aby otrzymać finansowe wsparcie, trzeba zdobyć średnią ocen rocznych minimum 5,40 lub zdobyć co najmniej 95% punktów z każdego z przedmiotów obowiązkowych objętych egzaminem ósmoklasisty lub zostać finalistą bądź laureatem konkursu/olimpiady przedmiotowej na wysokim szczeblu.

 

Pierwsze lokalne stypendia przyznano w  Pleszewie w roku 2006. Od kilku lat liczba uczniów osiągających wymagane wyniki rośnie, a  od dwóch lat przekracza trzysta.
Źródło: pleszew.pl


Transport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl