iPleszew.pl reklamy
Z policji

9 kolizji, 1 wypadek i 2 nietrzeźwych kierowców

2022-11-02 11:11:00

Zakończyła się ogólnopolska akcja, związana z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas Święta Zmarłych. W powiecie pleszewskim doszło do kilku zdarzeń drogowych. Na szczęście, nikt nie został poważnie ranny. Niestety, znaleźli się też kierowcy, którzy wsiedli za kółko pod wpływem alkoholu.


Od soboty 29 października do środy 2 listopada, w całej Polsce prowadzone były policyjne działania, których głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim podróżnym. W akcji brali udział także pleszewscy policjanci, którzy w tym czasie obecni byli przede wszystkim w rejonach cmentarzy, gdzie natężenie ruchu było największe. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo także na pozostałych drogach, którymi przemieszczali się mieszkańcy naszego województwa oraz osoby przyjezdne. Funkcjonariusze dokładali wszelkich starań, aby zarówno ruch kołowy jak i pieszy odbywał się płynnie i co najważniejsze bezpiecznie. Policjanci, którzy pełnili służbę na drogach mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym oraz eliminować brawurowych i nietrzeźwych kierowców.

Na terenie powiatu pleszewskiego doszło do 9 kolizji drogowych i 1 wypadku. Przyczynami zdarzeń było głównie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W zdarzeniach tych, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. 

Policjanci zatrzymali też nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Do zdarzenia doszło 1 listopada po godz. 20.00 na ul. Poznańskiej w Pleszewie. 46-letni mieszkaniec gm. Pleszew, wsiadł za kierownicę pojazdu, mając 2 promile alkoholu w organizmie. W nocy z 28/29 października br. o godz. 3.00 w Zielonej Łące na ul. Ostrowskiej, policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Opel. Chwilę wcześniej, otrzymali zgłoszenie, że pojazd taki porusza się całą szerokością drogi. Za kierownicą pojazdu siedział 32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. 

Nieodpowiedzialni kierowcy poniosą konsekwencje swoich czynów. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat dwóch. 

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl