iPleszew.pl reklamy
Karate

9 medali dla Pleszewskiego Klubu Karate

2022-05-25 13:32:21

W miniony weekend w Pleszewie odbył się 8th Central Poland Open Pleszew. Turniej został rozegrany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew.

W zawodach wzięło udział 659 zawodników z 88 klubów z 10 krajów. Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 9 medali, w tym 4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe oraz 3 miejsce w klasyfikacji medalowej wśród polskich klubów. Był to turniej rankingowy Polskiej Unii Karate i ostatni sprawdzian do wyłonienia reprezentacji na Mistrzostwa Europy Karate WKF, które odbędą się w dniach 16-19 czerwca 2022 w Pradze.

Bezapelacyjnie bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentantka Pleszewskiego Klubu Karate - brązowa medalistka z Tampere - Magdalena Godlewska, zdobywczyni 2 złotych medali, która potwierdziła swój prymat w ostatnim sprawdzianie na turnieju rankingowym. Kolejne przepustki na Mistrzostwa Europy wywalczyli Michał Florczak w kumite U21 -84 kg oraz Julia Grzelak w kumite juniorek -48kg.

• Wojciech Pestka - kumite U21+84kg i kumite seniorów+84kg,
  • Paweł Spychalski - kumite seniorów -84kg.

Bardzo blisko brązowego medalu był Jan Podolski, który jako jedyny z reprezentantów Polski zajął najwyższe miejsce w kumite kadetów -57kg. Całe podium zajęli reprezentacji klubów z Ukrainy.

Piąte miejsce:

• Jan Podolski - kumite juniorów młodszych -57kg,
  • Gabriela Urbaniak - kumite dziewcząt 89 lat -30kg,
  • Aleksander Urbaniak - kumite chłopców 8-9 lat -30kg,
  • Jędrzej Becker - 7 miejsce kumite młodzików +50kg,

W zawodach wzięli udział także Dawid Wojtczak kumite młodzików +50kg, Szymon Perz kumite juniorów młodszych -52kg, Franciszek Staniszewski kumite chłopców 8-9 lat -30kg, Sylwester Kapała kumite chłopców 10-11 lat -40kg, Wojciech Jurek kumite młodzików +50kg, Stanisław Pestka kumite juniorów -76kg, Bartosz Jagła kumite chłopców 10-11 lat -45kg, Cezary Jagła kumite młodzików -45kg, Maksymilian Margiela kumite młodzików -40kg, Antoni Skiba kumite młodzików -35kg, Wojciech Spychalski kumite młodzików -50kg.