iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Edukacja

Akredytacja dla CKiW OHP w Pleszewie

2021-03-09 13:26:42

Zdjęcie: Archiwum/CKIW OHP Pleszew
Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uzyskało akredytację Erasmus + na lata 2021-2027. W praktyce oznacza to, że placówka przez pięć lat będzie miała uproszczony dostęp do zdobycia dofinansowania w ramach programów unijnych związanych kształceniem i szkoleniem zawodowym. A wynika to z profilu jednostki, która zajmuje się edukacją zawodową młodzieży.

Akredytacja w tym konkretnym przypadku nie oznacza znaku jakości, jak to ma miejsce zazwyczaj. Jest traktowana jako bilet wstępu dający możliwość uczestnictwa w programie.

 

Jest też dowodem na to, że instytucja wnioskująca o akredytację jest gotowa spełnić wszystkie standardy jakości Erasmusa, a przedstawione cele i działania zapewnią uczestnikom projektu możliwość mobilności edukacyjnej i przyczynią się do rozwoju organizacji. Z zaplanowanych działań będą mogli skorzystać nie tylko uczniowie, ale i też kadra Centrum.
 
 
Warunkiem uzyskania akredytacji było przygotowanie odpowiedniego wniosku, który został szczegółowo przeanalizowany przez Narodową Agencję Programu ERASMUS PLUS przyznającą akredytację.

 

- Dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu - przez najbliższe pięć lat CKIW OHP w Pleszewie będzie mogło otrzymywać dofinansowanie do projektów pozwalających naszej młodzieży m. in. na zdobywanie doświadczenia zawodowego na zagranicznych stażach, kontaktów międzynarodowych, podnoszenie kompetencji językowych i interpersonalnych - tłumaczy Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

 

Z kolei kadra Centrum będzie miała  szansę na poznanie oczekiwań pracodawców wobec absolwentów szkół zawodowych, wymianę doświadczenia z nauczycielami kształcącymi w tych samych zawodach, jak i również podniesienie kompetencji zawodowych i językowych.
IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir GłódW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl