iPleszew.pl reklamy
Wydarzenia

Anna Maria Wesołowska gościem III Pleszewskiego Panelu Senioralnego

Zdjęcie: pleszew.pl

Masa wiedzy, ciekawych wykładów, spotkań indywidualnych, a nawet badania zaplanowano na III Pleszewski Panel Senioralny. Wydarzenie poświęcone tematom społecznym, prawnym, czy zdrowotnym uświetni gość specjalny. Jeden z wykładów wygłosi Anna Maria Wesołowska.

Pleszewski Panel Senioralny to wydarzenie, które na stałe zagościło w pleszewskim kalendarzu kulturalnym. Co roku dojrzali mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew mogą skorzystać z olbrzymiej dawki wiedzy przekazywanej w formie wykładów ze specjalistami, a także wziąć udział w indywidualnych spotkaniach i badaniach. - Panel Senioralny organizujemy po raz trzeci. Seniorzy będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej różnorodnej oferty – tłumaczy Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

Tegoroczny, trzeci już panel, będzie wyjątkowy, bowiem gościem specjalnym będzie Anna Maria Wesołowska. Prawniczka, obecnie sędzia w stanie spoczynku, od ponad dwudziestu lat zajmująca się edukacją prawną społeczeństwa, wygłosi wykład na temat Seniorów w rodzinie. Zainteresowane osoby będą mogły odbyć również rozmowy indywidualne. Pozostałe wykłady będą obejmować tematykę zdrowia, bezpieczeństwa, prawa oraz aktywności Seniorów. Dodatkowo podczas indywidualnych spotkań stolikowych będzie możliwość rozmowy z mediatorem rodzinnym, pracownikiem socjalnym, specjalistami w zakresie świadczeń, a także przedstawicielami różnych instytucji.

- Podczas panelu Seniorzy będą mogli skorzystać z pomocy w wypełnieniu wniosków z zakresu wsparcia, dodatków i świadczeń, a także spotkać się z Rzecznikiem Praw Konsumenta, czy przedstawicielem ROPSu. Oczywiście zapraszamy także do bezpłatnej kawiarenki i na różnorodne badania – informuje Anna Bogacz, Rzecznik Prasowy UMiG w Pleszewie.

III Pleszewski Panel Senioralny odbędzie się 6 października 2023 r. w Zajezdni Kultury w Pleszewie w godzinach 10:00-14:00. Obowiązują zgłoszenia pod nr tel. 62 742 83 39 do 4 października 2023 r. Dla osób spoza Pleszewa możliwa jest organizacja dowozu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Źródło: pleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO