iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Pleszew

Blisko 4 tys. uczniów i przedszkolaków podejmie się resuscytacji

2021-10-14 11:42:58

To akcja na miarę naszego życia. Niemal 4 tys. pleszewskich przedszkolaków i uczniów w jednym czasie podejmie się resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach! A wszystko w ramach Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Akcja z okazji Światowego Dnia Przywracania Czynności Serca organizowana jest w Pleszewie po raz pierwszy. Z inicjatywą wyszli ratownicy medyczni, którzy zdają sobie sprawę, jak ważna jest umiejętność ratowania ludzkiego życia.

 

W przedsięwzięciu wezmą udział wszyscy uczniowie pleszewskich szkół podstawowych oraz przedszkolaki. 18 października punktualnie w samo południe odbędzie się wielka resuscytacja pod okiem ratowników medycznych. Na pleszewskim Rynku na 17 przygotowanych stanowiskach akcję przywracania czynności serca będą przeprowadzać uczniowie wszystkich klas ósmych oraz dwie grupy przedszkolne. Pozostali uczniowie będą ćwiczyć w szkołach i placówkach, w swoich salach gimnastycznych, na korytarzach i innych miejscach zorganizowanych przez dyrektorów. Najważniejsze, że wszyscy razem i w tym samych czasie! Całość potrwa pół godziny.

 

- Na pleszewskim Rynku będzie punkt dowodzenia akcją. Będą ratownicy medyczni, którzy przeprowadzą całą procedurę. Każdy uczeń będzie mógł przećwiczyć ratowanie życia ludzkiego zmieniając się co 30 sekund. Najważniejsze, by wyrobić w sobie odruch ratowania ludzkiego życia i nie bać się podjąć działań. Przedszkolaki na przykład będą ćwiczyć na… misiach, co na ich etapie rozwoju będzie na pewno efektywne – informuje Anna Bogacz, rzecznik pleszewskiego ratusza.

 

Organizatorzy zapraszają także na Rynek wszystkich mieszkańców, którzy o godz. 12.30 pod okiem ratowników mogą poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. To będzie wyjątkowa akcja na skalę całego kraju!

 

Podczas akcji wręczone zostaną defibrylatory AED, które zakupiła firma FAMOT Pleszew. Trafią one do trzech placówek w gminie Pleszew – do szkół w Taczanowie Drugim, Lenartowicach i przedszkola w Marszewie.

 

 


Transport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl