iPleszew.pl reklamy
Edukacja

BohaterON w przedszkolu Słonecznym

Zdjęcie: Publiczne Przedszkole nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie

BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

 

Do akcji przyłączyły się grupy Krokuski i Bratki z Publicznego Przedszkola nr 3 Słoneczne w Pleszewie. Dzieci obejrzały „Jak zostałem bohaterem” opowiadanie Elizy Piotrowskiej, w którym pierwszoosobowym narratorem jest ciekawy świata 8-letni Leon mieszkający w Warszawie.


Chłopiec dzięki opowieściom przyszywanej babci Anastazji oraz przyjaźni z rówieśnikiem Helmerem z Angoli poznaje uniwersalne znaczenie takich pojęć jak ojczyzna i bohaterstwo. Wykazuje się również czujnością i odwagą, gdy z pomocą policjantów udaje mu się złapać osiedlowego złodziejaszka, co sprawia, że 11 listopada staje się jego ulubionym dniem w roku – dniem prawdziwego bohaterstwa!

Za pośrednictwem obrazowego i humorystycznego języka dzieci dowiedziały się, czy można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem.

Przedszkolaki kolorowały tegoroczny plakat oraz zaprojektowały widokówkę ilustrująca miejsce lub przedmiot, które chciałby pokazać komuś, kto przyjechałby do Polski z Angoli.

 

- Fotorelacja -


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO