iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Z regionu

Burmistrz razem z innymi wielkopolskimi włodarzami zabiegają o poprawę bezpieczeństwa na DK12

2021-02-19 08:02:00

Zdjęcie: jarocin.pl
Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak wraz z innymi wielkopolskim włodarzami zabiegają o poprawę bezpieczeństwa na DK12. W środę w Jarocinie przedstawiciele trzech z pięciu samorządów podpisali w tej sprawie list do Ministra Infrastruktury.

Przedstawiciele pięciu wielkopolskich samorządów podejmują kolejne starania o poprawę bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 12. W środę w Jarocinie podpisany został list w sprawie, jak najszybszego rozpoczęcia prac planistycznych na odcinku drogi od zachodniej granicy Polski do Piotrkowa Trybunalskiego. List podpisali włodarze 3 samorządów - burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusz Ptak oraz burmistrz Gostynia Jerzy Kulak. Pod listem pojawią się też podpisy włodarzy Leszna i Kalisza, którzy nie mogli dotrzeć na spotkanie w Jarocinie.

 

List adresowany do Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka skierowali włodarze pięciu samorządów zlokalizowanych są w przebiegu obecnej drogi krajowej DK 12:  Gminy Jarocin, Miasta Leszno, Miasta Kalisz, Gminy Gostyń oraz Miasta i Gminy Pleszew. Droga stanowi połączenie zachodniej i wschodniej granicy Polski, od przejścia granicznego w Łęknicy, poprzez połączenie węzłowe z autostradą A-1 do przejścia granicznego w Dorohusku. Dotychczasowe działania rządu w zakresie infrastruktury drogowej skoncentrowane były na rozwoju sieci dróg we wschodniej Polsce, która niegdyś pod tym względem była zapomniana i niedoinwestowana.

 

Czynienie takich działań nie może jednak prowadzić do zapomnienia o konieczności przyszłego rozwoju dróg na terenie zachodniej części Polski, na zachód od autostrady A-1 – uważają samorządowcy.

 

Z tego względu włodarze zwrócili się do ministerstwa o możliwie najszybsze przystąpienie do prac projektowych związanych z założeniami planistycznymi w zakresie studium korytarzowego, w celu określenia korytarza drogowego dla dalszego przebiegu drogi ekspresowej S-12 na zachód od Piotrkowa Trybunalskiego do granicy z Niemcami.  


Sygnatariusze listu zaznaczają, że podjęcie działań w zakresie projektowym, pozwoli samorządom na ujęcie planowanych założeń w Studiach Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miast i gmin.

 

Umożliwi to w efekcie branie pod uwagę planowanej inwestycji na etapie m.in. wydawania warunków zabudowy oraz przy opracowywaniu Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego. Pozwoli to na utrzymanie ładu przestrzennego w obrębie korytarza drogowego drogi ekspresowej S-12, a w szczególności będzie tworzyło to impuls rozwojowy pod tworzenie obszarów mających potencjał ekonomiczny, np. z przeznaczeniem pod działalności produkcyjne i usługowe – czytamy w liście do ministra Adamczyka.

 

Samorządowcy zwracają uwagę na fakt, że rozwój przestrzenny tworzy się latami, począwszy od założeń planistycznych, które najlepiej rozpocząć jak najszybciej. Pozwoli to zapobiec w przyszłości niepotrzebnym nieporozumieniom i ewentualnym kolizjom z przyszłą infrastrukturą drogową, a jednocześnie będzie dawało władzom miast i gmin świadomość przy podejmowaniu planów dotyczących przyszłych inwestycji, m.in. w zakresie rozwoju zarządzanej przez nich infrastruktury drogowej mającej na celu nawiązanie do przeszłej drogi ekspresowej. 

 

– Rozpoczęcie prac planistycznych na drodze krajowej pozwoli nam na zaplanowanie dalszego rozwoju i ożywienie lokalnej gospodarki oraz możliwość zainteresowania potencjalnych inwestorów gruntami przeznaczonymi pod przyszłe inwestycje – dodaje Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, który był gospodarzem spotkania samorządowców.

 


Podpisany w środę dokument zostanie także przesłany do wicepremiera Jarosława Gowina, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz parlamentarzystów z okręgu kalisko-leszczyńskiego.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl

Źródło: jarocin.pl

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl