iPleszew.pl reklamy
Z policji

Chciała sprzedać mleko, straciła 2 tys. zł

2022-01-19 13:50:19
Na terenie powiatu pleszewskiego doszło do kolejnego oszustwa za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego OLX. Pokrzywdzona wystawiła do sprzedaży produkt – mleko. Za pośrednictwem komunikatora WhatsApp skontaktowała się osoba, chcąca go zakupić.

Kupujący następnie wysłał link do płatności. Zgłaszająca kliknęła w link, po czym zalogowała się na stronę swojego banku. Następnie za pośrednictwem sms, zaczęły przychodzić kody, które podała oszustowi. Z konta bankowego zniknęły pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych. 

 

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas zakupów i sprzedaży w Internecie. 

 

Pamiętaj! Weryfikuj kto i co do Ciebie pisze. Nie wpisuj nigdzie numeru swojej karty. Nie klikaj w nieznajome linki do stron.

 

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie korzystajcie nigdy z linków, które przychodzą w wiadomościach. Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres internetowy strony danego serwisu ogłoszeniowego lub banku. Sprawdzajmy zawsze, czy witryna jest bezpieczna. Jeśli korzystamy z kodów autoryzacyjnych przesłanych SMS-em przez bank lub inne instytucje sprawdzajmy zawsze, czy zawiera polskie znaki.

 

Trzeba też pamiętać, by przy podawaniu danych karty bankowej zachować szczególną ostrożność. Należy upewnić się, czy oszuści nie zastawili na nas pułapki.

 

Przed potwierdzeniem operacji zawsze sprawdźmy też, czy zgadza się numer konta odbiorcy oraz kwota, jaką chcemy przelać. To może nas uratować przed utratą pieniędzy.

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl