iPleszew.pl reklamy
Pleszewskie Centrum Medyczne

Chwilowe utrudnienia, badania rezonansem magnetycznym w kontenerze

2022-11-07 09:15:52
Zdjęcie: PCM

Pacjenci Pleszewskiego Centrum Medycznego chcący skorzystać z rezonansu magnetycznego powinni spodziewać się chwilowych utrudnień. W szpitalu trwa bowiem przygotowanie pomieszczeń do zainstalowania nowego urządzenia, które będzie działało najpóźniej w grudniu. Szpital nie pozbawi jednak nikogo dostępu do badań, bo przez okres instalacji - te będą wykonywane w rezonansie kontenerowym.


Rezonans kontenerowy, który stanął przy pleszewskim szpitalu jest urządzeniem  wykonującym  badania wysokiej jakości. Jego wykorzystanie stało się konieczne,  bowiem placówka  zakupiła nowe  urządzenie, które musi zostać zainstalowane w miejsce poprzedniego aparatu. A jest to logistycznie dość  skomplikowane. Demontaż poprzedniego urządzenia, które szpital sprzedał innemu podmiotow i-  wymaga m.in. rozbiórki ściany budynku i otwarcia tzw. klatki Faradaya. Po ustawieniu nowego rezonansu konieczne będzie odtworzenie wyburzonej  ściany. 

 

Kupując nowy rezonans postawiliśmy warunek, by firma instalująca aparat zagwarantowała nam urządzenie zastępcze.  Chcieliśmy  zachować ciągłość badań oraz terminy ustalone z naszymi pacjentami, dlatego też przewidziano uruchomienie na czas trwania prac mobilnego rezonansu w kontenerze. Ten  ustawiono  obok pracowni. Przewidujemy, że przez cały listopad pacjenci z zaplanowanym na ten okres badaniem będą zgłaszali się do rejestracji  Zakładu Diagnostyki Obrazowej w dotychczasowym miejscu.  Stamtąd  zostaną skierowani piętro niżej do rezonansu w kontenerze. Prowadzi do niego  droga oznaczona graficznie. Z tego powodu nie będzie możliwe zapewnienie pełnego komfortu cieplnego, dlatego prosimy pacjentów o wyrozumiałość - powiedział Błażej Górczyński, prezes PCM.

 

Szpital chcąc zminimalizować niedogodności zainstalował też specjalny rękaw prowadzący z budynku do kontenera.

 

 - Utrudnienia są chwilowe, ale dzięki temu nasi pacjenci uzyskają dostęp do znacznie  bardziej zaawansowanego technologicznie rezonansu, który ma  rozszerzoną  paletę badań i znacznie większą  precyzję - dodał prezes szpitala.

 

Przypomnijmy - Pleszewskie Centrum Medyczne otrzymało od Wojewody Wielkopolskiego dofinansowanie z funduszu przeciwdziałania Covid-19 na zakup nowego rezonansu magnetycznego za 7,5 mln zł. Rezonans magnetyczny jest nieoceniony nie tylko w diagnostyce pocovidowej, ale również neurologicznej i nowotworowej.
Czytaj również