iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Oświata

CKiW OHP w Pleszewie na Rodzinnych Mikołajkach

2019-12-10 12:27:37

Pracownicy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie pomagali przy organizacji Rodzinnych Mikołajek, które odbyły się w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie. Załoga z CKiW aranżowała też w świątecznym klimacie wnętrza wraz z innymi przedstawicielami hufców z kraju z okazji powołania przez szefową resortu Rady Rodziny. Na uroczystości pojawił się również premier Mateusz Morawiecki. Na mikołajkowym spotkaniu z maluchami nie zabrakło też Moniki Mizerskiej-Froń, dyrektora wykonawczego do spraw wychowania i współpracy międzynarodowej OHP.

"Rodzinne Mikołajki" w ministerstwie rodziny to już tradycja, która została zapoczątkowana w 2015 roku przez ówczesną minister RPiPS Elżbietę Rafalską. Odbywają się one głównie z myślą o dzieciach z rodzin zastępczych i domów dziecka, a w tym roku gościły na nich także maluchy ze żłobków i rodzin wielodzietnych. Na wszystkich czekało więc mnóstwo atrakcji przygotowanych przez resort i oczywiście Ochotnicze Hufce Pracy.

 

- Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy m.in. choinki z ozdobami, bombki, gwiazdki  i  balony.  Większość rzeczy została wykonana przez naszą młodzież na warsztatach praktycznych pod okiem instruktorów. Należy podkreślić, że nasza placówka co roku bierze udział w mikołajkowych przygotowaniach, do których bardzo chętnie angażują się nasi podopieczni. Oprócz tego jako Centrum pomagamy też przy organizacji spotkań z okazji świąt Wielkanocnych czy   Dnia Dziecka - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW, która również uczestniczyła w Rodzinnych Mikołajkach.
 

Podczas spotkania z dziećmi nie mogło też zabraknąć głównego bohatera dnia - św. Mikołaja, który razem z minister Marleną Maląg i wiceministrem Stanisławem Szwedem obdarowywali zaproszonych małych gości prezentami. Na wszystkich uczestników czekały też specjalne stoiska, na których można było ozdabiać świąteczne pierniki, robić choinkowe ozdoby czy malować koszulki w dowolne, świąteczne wzory. 
 
 
 


FotorelacjaW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl