iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Ważne sprawy

Co z porodówką w Pleszewskim Centrum Medycznym?

2020-10-21 13:45:11

Zdjęcie: PCM
Koronawirus nie wpłynął na liczbę porodów w Pleszewskim Centrum Medycznym. Od początku pandemii na świat w szpitalu przyszło już 1000 maluchów i wszystko wskazuje na to, że do końca roku liczba ta się jeszcze zwiększy o kolejnych 200. Przyjęcia pacjentek na oddział ginekologiczno-położniczy odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym, nie inaczej jest też z samymi porodami i innymi zabiegami.

Oddział ginekologiczno-położniczy w Pleszewskim Centrum Medycznym funkcjonuje bez większych zmian. Wdrożono też  rygorystyczne procedury przyjmowania pacjentek. Każda przed przyjęciem ma wykonywany pomiar temperatury i jest z nią przeprowadzany wywiad epidemiologiczny. Do tej pory nie odnotowano tam na razie ani jednej pacjentki z covid-19.

 

 - Jesteśmy jednak na taką sytuację przygotowani. Mamy wydzieloną rezerwową salę porodową i w razie konieczności możemy  przyjąć w nagłym przypadku  poród  zakażonej ciężarnej. Do tej pory skorzystaliśmy z niej dwa razy, ale okazało się, że rodzące  nie miały koronawirusa tylko podwyższoną temperaturę. W sytuacji, kiedy pacjentka jest zakażona, a poród jeszcze się nie rozpoczął - mamy możliwość skierowania jej  do szpitala klinicznego przy Polnej w Poznaniu - wyjaśnia Ryszard Bosacki, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego  w PCM.

 
Zabiegi planowe ze względu na rozprzestrzenianie  się koronawirusa na razie zostały ograniczone, jednak operacje ratujące zdrowie i życie  wciąż są przeprowadzane.
 

Pacjentki w nagłych przypadkach oczywiście operujemy, nie rezygnujemy też całkowicie z diagnostyki. Musimy pamiętać, że  w porę nie wykryta choroba niesie za sobą poważne konsekwencje - dodaje doktor Bosacki.

 

W Pleszewskim Centrum Medycznym do odwołania obowiązuje bezwzględny  zakaz odwiedzin. Oznacza to, że na oddział ginekologiczno-położniczy nie ma wstępu nikt, oprócz  pacjentek i personelu medycznego.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


informator budowlany

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl