iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

iPomagamy

Częściowo bez prądu, na głowę sypie się sufit... Pomagamy rodzinie Lawinii!

2021-09-09 11:09:00

Mieszkają w domu w środku lasu, częściowo bez prądu, bez dostępu do Internetu, z kranu leci żółta woda, na głowę sypie się sufit, na ścianach grzyb. Do tego wszystkiego dochodzi najgorsze ...choroby. Brakuje pieniędzy na wszystko. Tak, w XXI w., żyje rodzina Lawinii. W jej imieniu prosimy Was o pomoc!

- Mam dość życia w depresji, strachu oraz bezsilności. A przede wszystkim nie chcę już nigdy więcej widzieć pustej lodówki w moim domu - mówi Lawinia, która wraz z rodzicami i młodszym bratem mieszka w jednej z miejscowości w gminie Milicz. Od Sulmierzyc, to ledwie 8 km.

 

Choroby...

Wszystko zaczęło się siedem lat temu. Wtedy tata Lawinii, który był jedynym żywicielem rodziny, zachorował na schizofrenię dwubiegunową. W wyniku choroby stracił pracę. Mama choruje na cukrzycę, obecnie jest po amputacji wszystkich palców w prawej nodze. Jej emerytura wynosi ...1 200 zł. Z kolei młodszy brat ma zespół Aspergera. Kilka lat temu został zaatakowany przez dwóch mężczyzn siekierą, od tego czasu jest nieufny, boi się ludzi i nie wychodzi z domu. Choroba nie ominęła także Lawinii, która zmaga się z astmą. Wspólnie z bratem otrzymują zasiłek stały w wysokości 480 zł.

 

 

Dom...

Cała rodzina mieszka w domu, w środku lasu. - Mogę śmiało stwierdzić że nie nadaje się do zamieszkania. Z pięciu pomieszczeń w domu, światło działa tylko w dwóch pokojach, z kranów leci żółta woda. W trzech pokojach sufit sypie się nam na głowę. W domu pojawiła się niebezpieczna pleśń. Okna są nieszczelne, niektóre szyby są dziurawe przez co zimą ucieka z domu ciepło. Schody są w opłakanym stanie. Trzeba uważać gdzie stawia się kroki. Nie mamy nawet pralki, wszystkie ubrania pierzemy ręcznie - zdradza Lawinia.

 

 

Spirala długów...

Te wszystkie kłopoty pociągnęły za sobą kolejne. - Przytłoczeni chorobami, problemami oraz brakiem pieniędzy zaciągnęliśmy pożyczkę. Zdecydowaliśmy się na taki krok, by móc zapłacić rachunki, kupić leki. Nasza sytuacja finansowa jest na tyle ciężka, że braliśmy kolejne pożyczki, by spłacić poprzednie. W taki sposób popadliśmy w spiralę długów. Obecnie nasz dług wynosi 40 tys. zł.

 

 

"Błagam o pomoc!"

Sytuacja rodziny jest bardzo trudna. - Dwa lata temu próbowałam popełnić samobójstwo. Po nieudanej próbie, będąc w szpitalu, coś we mnie pękło. Mimo depresji, mimo przyjmowania leków by mieć siłę wstać rano z łóżka, nie potrafię już znieść ciężaru naszych kłopotów - opowiada Lawinia. - Dlatego jeszcze raz błagam o pomoc! To moja ostatnia szansa na lepsze jutro! Pragnę raz na zawszę pozbyć się długów, odnaleźć siłę w sobie i rodzinie. Chcę żyć! Tak po prostu... godnie żyć. 

 

Dzięki zebranym pieniądzom rodzina Lawinii będzie miała możliwość spłaty długów oraz poprawy warunków mieszkalnych.

 

Historię tej rodziny przeczytasz także na pomagam.pl. Tam również znajduje się informacja o zbiórce pieniędzy.

 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Fotorelacja

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl