iPleszew.pl reklamy
Artykuł sponsorowany

Czy autoklawy kosmetyczne i medyczne są skuteczne?

2021-12-05 16:12:00
Autoklawy kosmetyczne i medyczne to urządzenia, które są niezbędne w każdym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Ich zadaniem jest skuteczna sterylizacja narzędzi, przy pomocy których wykonuje się zabiegi. Mają one bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego tak ważne jest aby nie było na nich żadnych mikroorganizmów. Ich przedostanie się do wnętrza naszego organizmu może powodować poważne choroby. Chroniąc się przed przykrymi konsekwencjami warto pomyśleć o zakupie przyrządów do sterylizacji.

Jakiej klasy autoklawy kosmetyczne i medyczne możemy kupić?

Autoklawy dzielą się na trzy klasy: B, N i S. Pierwsze z nich działają poprzez próżnię frakcyjną, która w połączeniu z parą wodną czyści powietrze z wszelkich mikroorganizmów. Dzięki zaawansowanej technologii możemy za pomocą takiego urządzenia wysterylizować większość urządzeń kosmetycznych. Nie szkodzą w żaden sposób jakości narzędzi, nie wpływają również na ich wierzchnią powłokę. Autoklawy klasy S służą do oczyszczania przede wszystkim prostych, gładkich narzędzi. Jego działanie jest mniej efektywne niż w klasie B, jednak mimo wszystko sprawdza się w niektórych dziedzinach medycyny. Klasa N jest klasą najniższą i nadaje się do sterylizacji jedynie najprostszych urządzeń. Nie jest ona jednak tak dokładna, jak klasy wyższe. Takie urządzenia dostępne są na https://cosmed24.pl/dezynfekcje-i-sterylizacja/autoklawy-kosmetyczne-medyczne/.

Jak działają najlepsze autoklawy kosmetyczne i medyczne klasy B?

Sterylizacja autoklawami klasy B jest najbardziej skuteczna i najlepiej zabija szkodliwe mikroorganizmy. Działają na zasadzie kilku różnych wariantów pracy, które dostosowuje się do czyszczonych urządzeń. Proces sterylizacji jest szybki i pozwala na lepszą organizację pracy. Dodatkowo jego skuteczność jest bardzo wysoka i z powodzeniem radzi sobie z niszczeniem białek drobnoustrojów.

 

Sterylizacja za pomocą autoklawów klasy B zapewnia całkowite bezpieczeństwo oraz najwyższy poziom higieny dla naszych klientów. Przy pomocy wysokiego ciśnienia oraz odpowiedniej temperatury są one w stanie zniszczyć nawet najbardziej wymagające mikroorganizmy, pozostawiając narzędzie jałowym. Nie ma szans, aby przebywając w warunkach korzystnych, takich jak ludzki organizm, owe drobnoustroje wróciły do życia.

 

Autoklawy kosmetyczne i medyczne możemy spotkać nie tylko w salonach kosmetycznych, ale również gabinetach stomatologicznych, studiach tatuażu czy piercingu. W każdej z tych branż mamy do czynienia z przerywaniem ciągłości tkanki, dlatego niezbędne jest tutaj dokładne sterylizowanie narzędzi pracy.

 

Czy działanie autoklawów jest skuteczne?

Co do skuteczności działania tych urządzeń już nikt nie ma wątpliwości. Sposób, w jaki działają oraz metody, jakie wykorzystują autoklawy kosmetyczne i medyczne całkowicie pozbywa się mikroorganizmów z narzędzi. Jest to świetna wiadomość, ponieważ wizyty u dentysty czy w gabinecie medycyny estetycznej przestają wiązać się z ryzykiem zakażenia bakteriami, czy wirusami obecnymi na przedmiotach do wykonywania zabiegów.

 

W takich miejscach obecność i używanie autoklawów jest obowiązkowe, zalecane przez sanepid. Odpowiednia sterylizacja to podstawa każdej działalności związanej z ingerencją w ciało ludzkie.Czytaj również