iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Czy zamykanie ulic przy szkołach w godzinach porannych sprawdzi się w Pleszewie?

2022-09-08 11:06:58

Miasto i Gmina Pleszew chce wprowadzić funkcjonujący już w dużych miastach pomysł zamykania ulic przy szkołach w godzinach 7.30 - 8.00, czyli wtedy, kiedy dzieci dowożone są na zajęcia. Pilotaż tego pomysłu miałby zostać zrealizowany na ul. Szkolnej, przy ZSP nr 1 w Pleszewie.


- Początek roku szkolnego wywołał ogromne emocje związane z dowożeniem dzieci do szkół przez rodziców i opiekunów, zwłaszcza tuż przed godz. 8.00. Kierowcy parkują w miejscach niedozwolonych chcąc podjechać pod samą szkołę (a miejsca parkingowe są w pobliżu kilkudziesięciu metrów). Interwencja Straży Miejskiej spotkała się z ogromną krytyką kierowców (nie szczędząc wulgaryzmów od adresem strażników). Dlatego wzorem innych europejskich miast – Wrocławia, Krakowa, Warszawy czy Wiednia, chcemy wprowadzić pilotażowo zamykanie ulic przy szkołach w godzinach 7.30 – 8.00, by dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz by kierowcy nie musieli się stresować dużym ruchem samochodów i pieszych. Pierwszą placówką byłaby pleszewska Jedynka i ul. Szkolna - informuje Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.
 
 
Swoje opinie odnośnie tego, co jest ważniejsze - wygoda opiekunów dowożących dzieci do szkół samochodami czy bezpieczeństwo dzieci - można wyrażać na profilu burmistrza w mediach społecznościowych.
 
 
 
 
 

 

Źródło: Facebook/Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew


Czytaj również

AGRO MINERAL PRODUKT
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA PLESZEW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl