iPleszew.pl reklamy
Z policji

Dachowanie osobówki. Kierowca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie

Zdjęcie: Facebook/OSP Gołuchów

45-letni obywatel Ukrainy kierował citroenem, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Po zdarzeniu uciekł z miejsca. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

2 września br. o godz. 17.15 w Kucharach, dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące zdarzenia drogowego. Z informacji wynikało, że w środku pojazdu nie znajdują się żadne osoby. Policjanci, którzy pojechali na miejsce nie zastali uczestników zdarzenia, a jedynie rozbity samochód marki Citroen. 

Mundurowi zauważyli mężczyznę i kobietę, którzy szli poboczem drogi krajowej nr 12. Otarcia naskórka, które posiadali wskazywały na to, że są to uczestnicy zdarzenia drogowego.  


Okazali się nimi obywatele Ukrainy w wieku 29 i 45 lat, na co dzień mieszkający we Wrocławiu. Kobieta była trzeźwa, natomiast 45-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Przyznał, że to on kierował pojazdem, stracił nad nim panowanie, a następnie dachował. 

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch. 

W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy z PSP Pleszew, PSP Kalisz, OSP Gołuchów, OSP Kuchary, OSP Kościelna Wieś, policja oraz ZRM.

Źródło: KPP Pleszew

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO