iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Z prokuratury

Dalszy ciąg sprawy radnego, zatrzymano dyrektora jednej z pleszewskich szkół

2020-10-15 09:10:00

Zdjęcie: Archiwum
Wracamy do sprawy Eryka K. - pleszewskiego radnego - zamieszanego w wyłudzenie pieniędzy. Jak zapewniała wcześniej bydgoska prokuratura, śledztwo nie jest związane z jego stanowiskiem w Radzie Miejskiej w Pleszewie. W minionym tygodniu, w związku z prowadzonymi czynnościami, zatrzymano dyrektora jednej z pleszewskich szkół.

Przypomnijmy, Eryk K. został zatrzymany w związku z nieprawidłowościami przy realizacji jednego z projektów dotowanych ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W 2018 roku pleszewianin miał przedkładać Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy w Toruniu dokumentację poświadczającą wydatki, które nie zostały w rzeczywistości poniesione w celu uzyskania wsparcia w kwocie ponad 500 tys. zł. 

 

Zobacz też: 

Pleszewski radny zamieszany w wyłudzenie 500 tys. zł?

 

Jak informuje bydgoska prokuratura, śledztwo pozostaje w toku, zostało przedłużone do 15 listopada 2020 roku. Trwają czynności ze świadkami, którymi są m. in. uczniowie szkół z powiatu pleszewskiego. 

 

Firma Eryka K. realizowała m. in. w szkołach projekty edukacyjne. W sprawie zatrzymano też dyrektora jednej z pleszewskich szkół.

 

- W dniu 7 października br. zatrzymano do sprawy kolejną osobę z powiatu pleszewskiego, tj. Artura K., dyrektora jednej z placówek oświatowych, któremu prokurator przedstawił zarzuty popełnienia dwóch przestępstw, tj.: przekroczenia uprawnień służbowych w toku prowadzonego postępowania o udzielnie zamówienia publicznego  w ramach realizowanego projektu dotyczącego podniesienia jakości kształcenia, a także zniszczenia związanych z nim dokumentów, tj. przestępstwa z art. 231§1 kk w zb. z art. 305§1 kk w zb. z art. 276 kk i inne oraz udzielenia Erykowi K. pomocy do  wyłudzenia wsparcia finansowego z ww projektu poprzez  m.in. organizowanie nierzetelnych dokumentów. Wobec Artura K. zastosowano nieizolacyjne środki zapobiegawcze w postaci Dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Łącznie w sprawie zarzuty usłyszały 4 osoby - informuje Agnieszka Adamska-Okońska, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

 

Eryk K. nadal pozostaje tymczasowo aresztowany. W najbliższych dniach zostanie podjęta decyzja co do konieczności przedłużenia aresztu.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.plInformacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir GłódW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl