iPleszew.pl reklamy
Gołuchów

Do 15 lutego zgłoszenia do konkursu „Bajarze z Leśnej Polany”

Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe – zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu w kategorii „dorośli”

Do 15 lutego można zgłaszać udział w XVII Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego. Finał konkursu odbędzie się w marcu w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Krasomówczy konkurs jest propozycją dla gawędziarzy potrafiących w sposób nietuzinkowy i inspirujący opowiadać o lesie. Jego siedemnasta edycja wypada w jubileuszowym roku 100-lecia Lasów Państwowych. OKL liczy, że i tym razem nie zabraknie gawęd z historią w tle. U podstaw organizacji konkursu leżą szerzenie wiedzy, budowanie odpowiedzialnych postaw wobec przyrody oraz zachęcanie do częstego korzystania z uroków polskich lasów.

Do udziału ośrodek zachęca wszystkich miłośników lasu. Konkurs przebiega w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież szkół średnich do 19. roku życia oraz dorośli.

Do konkursu należy zgłosić nagranie, na którym uczestnik opowiada autorską gawędę. Filmy oceni Kapituła Konkursu, a laureatów posłuchamy „na żywo” podczas uroczystego finału, który odbędzie się 21 marca 2024 r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Wydarzenie objęli patronatem honorowym Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenia dostępne są na stronie internetowej OKL w Gołuchowie. 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO