iPleszew.pl reklamy
Z gminy

Dofinansowanie Rodzinnych Ogrodów Działkowych

Zdjęcie: Facebook/Arkadiusz Ptak - Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

Pleszewski samorząd każdego roku dotuje rodzinne ogrody działkowe z własnego budżetu. Ponadto, gdy jest taka potrzeba, daje pieniądze na wkład własny, by działkowcy mogli pozyskać środki zewnętrzne. Burmistrz przeznaczył właśnie na taki cel ponad 70 tys. zł.

Ogrody działkowe wracają do łask. Ułatwiła to pandemia, kiedy dla mieszkańców bloków pobyt na działce był jedyną możliwością rekreacji w czasie lockdownu. Poza tym wzrasta świadomość zalet ekologicznych upraw warzyw i owoców. Dlatego od lat wspieramy działkowców, dzięki którym mamy w całej gminie piękne zielone miejsca – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak.

Najtrudniejszym zadaniem dla Zarządów ROD jest utrzymanie infrastruktury ogrodowej. Samorząd wspiera finansowo ogrody, ale też dokłada pieniądze na tzw. wkład własny przy staraniach o dotacje zewnętrzne. I tak oto w tegoroczne wakacje władze Miasta i Gminy Pleszew podarowały działkowcom dodatkowe 73 tys. zł. Pieniądze były niezbędne, by uzyskać dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na poprawę infrastruktury ogrodowej. Skorzystało z niego 6 ogrodów, w tym jeden znajdujący się na terenach wiejskich:

  • ROD im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie
  • ROD im. A. Mickiewicza w Pleszewie
  • ROD im. T. Kościuszki w Pleszewie
  • ROD m. Wojska Polskiego w Pleszewie
  • ROD im. 1000-lecia Państwa Polskiego w Pleszewie
  • ROD „Krokus” w Kowalewie

Dzięki temu zastrzykowi pieniędzy działkowicze zainwestowali w nowe ogrodzenia i bramy wjazdowe, monitoring i nowe lampy ledowe, modernizację wewnętrznych sieci energetycznych czy instalację nowych pomp do wydobywania i rozprowadzania wody. Takie inwestycje nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego z urzędu.

Źródło: pleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO