iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Ciekawostki

Drony, aplikacja dla rolników i pokazy florystyczne na targach w Marszewie

2021-09-29 12:09:00

Pokaz kilkunastu odmian kukurydzy, informacje na temat dronów w rolnictwie oraz aplikacji dla rolników, która powstaje w projekcie eDWIN czy pokaz florystyczny – to wszystko czeka na osoby, które w niedzielę, 3 października, pojawią się na Jesiennych Targach Rolno-Ogrodniczych w Marszewie pod Pleszewem.

Jesienne targi AGROMASZ na stałe wpisały się już w kalendarz organizowanych przez nas wydarzeń. Mamy nadzieję, że zbliżająca się impreza będzie świetną okazją do zdobycia nowej wiedzy oraz wymiany doświadczeń – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
 
 
Jednym z głównych wydarzeń podczas targów AGROMARSZ będzie prezentacja 18 odmian kukurydzy pochodzących od trzech hodowców. Jednocześnie uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z usługą Poldrony, która zakłada wykorzystanie dronów do biologicznej ochrony kukurydzy przed omacnicą prosowianką.
Poldrony to doskonały przykład, jak nowoczesna technologia może pomóc w pracy rolników oraz być wdrażana do polskiego rolnictwa – nie ma wątpliwości Jacek Sommerfeld.
 
 
Podczas targów odbędzie się także pokaz florystyczny „W barwach jesieni” oraz piknik wielkopolskich kobiet gospodarnych, podczas którego będzie miała miejsce prezentacja różnorodnych przetworów. Ponadto w programie targów zaplanowano także nagrodzenie zwycięzców konkursu „Lato w ogrodzie” oraz „Skarby wielkopolskiej spiżarni”.
 
 
Wstęp na targi jest bezpłatny. Targom towarzyszy dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Patronat honorowy nad imprezą objął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.
 
 
Targi w Marszewie są ostatnim tego typu wydarzeniem w tym roku organizowanym przez WODR, więc tym bardziej zachęcam wszystkich do przybycia – mówi Jacek Sommerfeld.
 
 
Program:
9.00 – Rozpoczęcie targów
9.00–16.00 – Dzień kukurydzy: pokaz kolekcji odmian kukurydzy (pole demonstracyjne WODR przy drodze powiatowej Pleszew – Grab)
11.00–11.30 – Otwarcie
11.30–12.00 – Ogłoszenie wyników:
– konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pt. „Lato w ogrodzie”,
– konkursu kulinarnego pt. „Skarby wielkopolskiej spiżarni”
12.00–13.00 – I Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych: prezentacja przetworów zgłoszonych do konkursu kulinarnego pt. „Skarby wielkopolskiej spiżarni”
12.30–13.30 – Pokaz florystyczny pt. „W barwach jesieni”
16.00 – Zakończenie targów
 

Transport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl