iPleszew.pl reklamy
Karate

Dwa dni zmagań, na koncie trzy medale

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate w miniony weekend wzięli udział w Harasuto CUP Karate WKF Łódź. Swoje zmagania zakończyli trzema medalami!

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 3 medale, w tym 1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy. W prestiżowym Pucharze Świata rozegranym w Łodzi wzięło udział ponad 800 zawodników z 118 klubów z 9 państw.

 

W zawodach wystartowało 8 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

 

W pierwszym dniu zawodów zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 2 medale, w tym 1 złoty i 1 brązowy, natomiast w drugim dniu - 1 srebrny medal. W klasyfikacji generalnej po dwóch dniach ostatecznie PKK Pleszew zajął 20. miejsce.

 

W tej edycji Pucharu Świata bardzo trudno było o medale. Wysoki poziom sportowy zapewnili reprezentanci kadry Danii, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Pomimo wysokiego poziomu nasi reprezentanci nie zawiedli.

 

Złoty medal w pierwszym dniu turnieju zapewnił sobie Michał Florczak w kumite U21 -84 kg pokonując w finale reprezentanta Węgier Kapdebo Bonont 7-3.

 

Kolejny medal brązowy wywalczyła w kumite juniorek -48 kg Julia Grzelak.

 

W drugim dniu zawodów świetnie spisała się Maja Kolanowska, która wywalczyła srebrny medal w kumite młodziczek -50kg. Kontuzja Mai Kolanowskiej w finale wykluczyła zawodniczkę z rywalizacji o złoty medal.

 

Dobrze zaprezentował się Cezary Jóźwiak zajmując ostatecznie 5. miejsce w kumite młodzików -45kg. Jedną wygraną walkę odnotował Antoni Skiba w kumite młodzików -35kg. W zawodach wzięli udział także Jan Podolski w kumite kadetów -57 kg, Kacper Joachimiak w kumite kadetów -52kg oraz Dawid Wojtczak w kumite młodzików +50kg, Oliwia Szczepaniak w kumite U21 oraz w seniorkach -55kg.

 

Był to drugi krajowy turniej rankingowy Polskiej Unii Karate. Następny odbędzie się w Pleszewie 21-22 maja pod nazwą 8 th Central Poland Open.


Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale:

  • Michał Florczak - kumite U21 -84kg,

Srebrne medale:

  • Maja Kolanowska - kumite dziewcząt U14 -50kg,

Brązowe medale:

  • Julia Grzelak - kumite juniorek -48kg,


 

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO