iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Ważne sprawy

Dwie tony nakrętek dla Patryka

2021-04-16 08:04:00

Już ponad dwie tony nakrętek udało się zebrać dzięki ludziom dobrej woli na rzecz Patryka Marciniaka, absolwenta Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Do akcji oprócz mieszkańców powiatu pleszewskiego włączyły się również inne jednostki OHP z kraju. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na rehabilitację chłopaka, który ponad rok temu uległ bardzo poważnemu wypadkowi i walczy o powrót do zdrowia.

Przypomnijmy - 1 stycznia 2020 roku były uczeń CKiW OHP miał wypadek samochodowy, w którym doznał bardzo poważnych obrażeń. Od tego czasu przeszedł szereg skomplikowanych operacji i do tej pory nie odzyskał świadomości. Teraz konieczna jest specjalistyczna rehabilitacja, na którą rodzina nie ma pieniędzy. Stąd też ogólnopolska akcja zbierania nakrętek.
 
 
- Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rehabilitację Patryka. Oszacowano, że koszt dwutygodniowego, specjalistycznego  turnusu to 20 tys. zł. Jest to więc spora kwota. Dlatego też bardzo zaangażowaliśmy się w zbiórkę nakrętek, które zostaną spieniężone. Akcja trwa od jesieni ubiegłego roku i będzie trwała aż do odwołania - zapewnia  Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.
 
 
Nakrętek z dnia na dzień zaczyna przybywać, ale jest ich wciąż za mało, aby móc sfinansować Patrykowi specjalistyczne leczenie. Objętościowo jest ich sporo, jednak liczą się kilogramy. A im więcej ich będzie - tym wyższa kwota uzyskana ze sprzedaży. Dlatego pleszewskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP wciąż zachęca do ich przynoszenia.
 
 
- W imieniu Patryka i jego rodziny  chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować  wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie w zbieranie nakrętek. Szczególne podziękowania należą się też naszym koleżankom i kolegom z innych jednostek OHP w kraju, które równie mocno zaangażowały się w zbiórkę. Należy podkreślić, że również rodzina Patryka gromadzi nakrętki, więc zaangażowanie ze wszystkich stron jest ogromne - dodaje Monika Graczyk, koordynator akcji z ramienia CKiW OHP Pleszew.

 

Nakrętki można przynosić codziennie i zostawiać  przy  portierni CKiW przy Al. Wojska Polskiego 21. Organizatorzy proszą,  aby były to tylko i wyłącznie  nakrętki wykonane z plastiku, a nie  inne przedmioty zrobione z tego materiału. Segregowanie ich przysparza bowiem wiele problemów firmom, które je skupują. Podnosi też koszty recyklingu.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Fotorelacja


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


informator budowlany

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl