iPleszew.pl reklamy
Wydarzenia

Dzień Dziecka ekologicznie

2021-06-04 16:06:00
Zdjęcie: goluchow.pl/GCK ZAMEK
Wydarzenie plenerowe dedykowane dzieciom z okazji ich święta w Gołuchowie miało charakter proekologiczny.

Rozpoczęło się bajką pt. „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. W kolejnych działaniach zaproszono dzieci do przygotowania strojów z recyklingowych materiałów, które następnie prezentowały podczas EKO – Pokazu Mody. Na otwartą lekcję tańca zaprosili animatorzy ze Studia Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty sensoplastyczne, animacje, quizy i konkursy dot. zasad segregacji śmieci i promujące zachowania proekologiczne oraz ekologiczny plener malarski. Finałem wszystkich działań artystyczno-animacyjnych była kolorowa dyskoteka z proszkami holi.
 

 

Wydarzenie odbyło się na terenie Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu. Organizatorami byli: Samorząd Gminy Gołuchów, Gołuchowskie centrum Kultury „ZAMEK” w Gołuchowie, Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów, Gołuchowski Ośrodek Turystyki i Sportu oraz Pełnomocnik Wójta Gminy Gołuchów ds. Profilaktyki Uzależnień.


Wydarzenie stanowiło element składowy projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Gołuchów „Jestem eko” – czyli przez literaturę poznaję i uczę się chronić przyrodę. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Źródło: goluchow.pl/GCK ZAMEK


Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl