iPleszew.pl reklamy
Z prokuratury

Dziewczynka miała zostać wykorzystana przez partnera matki. Prokuratura będzie wnioskowała o przedłużenie aresztu

2023-05-17 14:35:51

W marcu Pleszew obiegła informacja o tym, że miało dojść do wykorzystania seksualnego 7-miesięcznego dziecka. Sprawą zajęła się prokuratura. 26-latek został tymczasowo aresztowany. Prokuratura Rejonowa w Pleszewie podała nowe informacje.


Matka niemowlęcia zostawiła swoją córkę pod opieką partnera, kiedy poszła do pracy. Po powrocie na nogach dziewczynki zauważyła siniaki. Sprawę zgłosiła na policję. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 

Prokuratura Rejonowa w Pleszewie wszczęła i prowadzi śledztwo przeciwko 26-letniemu mężczyźnie, któremu na podstawie poczynionych ustaleń, w tym w szczególności opinii biegłych lekarzy, prokurator przedstawił zarzut dopuszczenia się przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę małoletniej poniżej lat 15, konkretnie 7-miesięcznego dziecka - informował w marcu Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego, nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, tym niemniej mając na względzie konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania jak i z uwagi na grożącą temu mężczyźnie surową karę - nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności - prokurator skierował do sadu w Pleszewie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd ten wniosek uwzględnił. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Mając na względzie charakter postępowania brak jest możliwości udzielenia bardziej szczegółowych informacji co do okoliczności dotyczących poczynionych ustaleń - dodawał Maciej Meler.

 

Jak informuje teraz pleszewska prokuratura, wydano uzupełniającą opinię biegłego lekarza medycyny sądowej, który na podstawie dokumentacji medycznej i fotograficznej podtrzymał wcześniejszą opinię, że najbardziej prawdopodobną przyczyną urazów 7-miesięcznej dziewczynki jest inna czynność seksualna. 

 

Trwa też oczekiwanie na kompleksową opinię psychiatryczno-psychologiczno-seksuologiczną, która ma wykazać, czy zatrzymany mężczyzna ma skłonności pedofilskie. Prokuratura zapowiada złożenie wniosku o przedłużenie aresztu o kolejne 3 miesiące. 26-latek nie przyznaje się do winy. Grozi mu do 12 lat więzienia.Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl