iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Karate

Dziewięć medali z Łodzi!

2019-04-11 15:06:40

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wzięli udział w XV Pucharze Świata Harasuto CUP Karate WKF w Łodzi. Reprezentanci PKK wywalczyli aż 9 medali!

Wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków wywalczyli 9 medali, w tym 4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe.  W prestiżowym Pucharze  Świata rozegranym w Łodzi wzięło udział ponad 900  zawodników z 108  klubów z 13 państw.
 
 
W zawodach wystartowało 11 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. Z udziału w turnieju musiał zrezygnować Filip Vogt, jeden z pretendentów do medalu, który doznał kontuzji.
 
W pierwszym dniu zawodów zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 7 medali, w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe, zajmując w klasyfikacji po pierwszym dniu 2 miejsce. W klasyfikacji generalnej po dwóch dniach ostatecznie PKK Pleszew zajął 7 miejsce.
 
 
W tej edycji Pucharu Świata bardzo trudno było o medale. Wysoki poziom sportowy zapewnili reprezentanci kadry z Danii, Ukrainy, Szkocji i Anglii. Pomimo wysokiego poziomu reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate nie zawiedli i po raz kolejny odgrywali pierwszoplanowe role.
 
 
Złote medale w pierwszym dniu turnieju zapewnili sobie:
 • Michał Florczak w kumite kadetów -57kg, pokonując w finale Słowaka Jakuba Cernika, brązowego medalistę Mistrzostw Europy. 
 • Kacper Vogt, który pokonał w finale reprezentanta Ukrainy Oleksandra Zlobina.
 • Dawid Sobkowiak kolejny raz potwierdził dominacje w kumite juniorów +76kg pokonując w finale Słowaka Marosa Janovcika.

 

Bardzo dobrze zaprezentowały się Magdalena Godlewska i Marta Michalewicz. Magdalena Godlewska wywalczyła srebrny medal ulegając w finale reprezentantce Ukrainy Katerinie Sadovskiej 0-2.  Brązowy medal wywalczyła Marta Michalewicz, która w walce o medal pokonała reprezentantkę Danii Maje Fehmerling 2-0. Brązowy medal w kumite kadetek -47kg wywalczyła Julia Grzelak pokonując Dominikę Szatkowską Gokken 3-0. 

 
Bardzo dużą i miłą niespodziankę sprawiła najmłodsza reprezentantka pleszewskiego teamu, Maja Kolanowska. Do kolekcji pleszewskich karateków Maja Kolanowska dorzuciła 2 medale - złoty w kumite dziewcząt U12 -35kg (w finale pokonała reprezentantkę Ukrainy Ulianę Baranovą 2-1) oraz brązowy medal w kumite dziewcząt U10 -30kg (w bezpośredniej walce repasażowej o brązowy medal pokonała reprezentantkę Ukrainy Valerię Nalbatovą 7-0).
 
 
Był to drugi krajowy turniej rankingowy Polskiej Unii Karate. Następny odbędzie się w Pleszewie 18-19 maja pod nazwą 6th Central Poland Open.
 
 
Wyniki PKK Pleszew:
 
Złote medale:
 
 • Maja Kolanowska - kumite dziewcząt U12 -35kg,
 • Michał Florczak - kumite kadetów-57kg,
 • Kacper Vogt - kumite juniorów -76kg,
 • Dawid Sobkowiak - kumite juniorów +76kg,
 
Srebrne medale:
 • Magdalena Godlewska - kumite juniorek -59kg,
 
Brązowe medale:
 
 • Maja Kolanowska - kumite dziewcząt U10 -30kg,
 • Julia Grzelak - kumite kadetek -47kg,
 • Marta Michalewicz - kumite juniorek -59kg,
 • Bartłomiej Sołtysiak - kumite seniorów +84kg.FotorelacjaW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl