iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Edward Horoszkiewicz uhonorowany pamiątkową tablicą i ulicą

2022-09-07 09:09:00
Zdjęcie: Facebook/Arkadiusz Ptak - Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew

Tablica upamiętniająca Edwarda Horoszkiewicza zawiśnie w Pleszewskim Centrum Medycznym. Symbolicznie otwarto też ulicę jego imienia.


Przypomnijmy, E. Horoszkiewicz był znanym i cenionym lekarzem, współtwórcą budowy szpitala w Pleszewie, pełnił też funkcję dyrektora pleszewskiej lecznicy. 

 

- Pleszewski szpital ma już 40 lat. Właśnie odbyła się uroczystość, podczas której szczególnie uhonorowano Edwarda Horoszkiewicza - wybitnego lekarza, społecznika, polityka, a przede wszystkim człowieka, dzięki któremu powstał pleszewski szpital. To On swoją odwagą i uporem sprawił, że w czynie społecznym w 1975 r. kilka osób wzięło łopaty i zaczęło kopać fundamenty pleszewskiej lecznicy. Szpital został oddany do użytku w lipcu 1982 r. Dziś odsłonięto tablicę upamiętniającą śp. Edwarda, która zawiśnie w honorowym miejscu w szpitalu. Jako władze MiG Pleszew uhonorowaliśmy też w tym dniu Zasłużonego dla Rozwoju MiG Pleszew symbolicznym otwarciem ulicy Jego imienia. Towarzyszyła nam żona Krystyna Horoszkiewicz i córki z rodzinami, przyjaciele Edwarda oraz władze powiatu pleszewskiego - poinformował wczoraj Arkadiusz Ptak, Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.
Źródło: Facebook/Arkadiusz Ptak - Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew


Czytaj również

AGRO MINERAL PRODUKT
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA PLESZEW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl