iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Ekomiasteczko zawitało w czwartek do Pleszewa

Zdjęcie: Facebook/Kompaktowy Pleszew

W ramach nagrody za zwycięstwo w konkursie ekologicznym do Pleszewa przyjechało ekomiasteczko. Dzieci, młodzież i dorośli skorzystali z licznych atrakcji.

Ekomiasteczko pojawiło się na pleszewskim Rynku dzięki uczniom szkół z terenu Miasta i Gminy Pleszew. To właśnie najmłodsi z klas I-VI tak licznie zaangażowali się w konkurs plastyczny, że dzięki najwyższej liczbie złożonych prac wywalczyli przyjazd ekologicznych atrakcji.

W czwartek 30 listopada już od godziny 10:00 uczniowie i przedszkolaki korzystali z licznych konkursów, animacji i gier. Samodzielnie wykonywali mydełka glicerynowe czy świece sojowe. Wzięli udział w wielu konkursach, w których komplet poprawnych odpowiedzi upoważniał ich do odbioru nagrody. Przez cały czas trwania wydarzenia obecny był św. Mikołaj, który chętnie witał się i fotografował z gośćmi. Nie zabrakło również występów teatralnych. Chętni mogli wziąć udział w Mistrzostwach w EkoWarcabach.

Konkurs realizowany był przez Fundację Mniejsze-Większe z dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Miasto i Gmina Pleszew wzięła udział zarówno w konkursie plastycznym, jak i Olimpiadzie Wojewódzkiej, w której 3-osobowa reprezentacja wywalczyła I miejsce jako gmina i wysokie miejsca indywidualne.

Źródło: pleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO