iPleszew.pl reklamy
Pleszew

„Festiwal Dziecięcych Marzeń”

Zdjęcie: pleszew.pl
Wiele atrakcji czekało na uczestników festynu rodzinnego „Jestem skuteczny i bezpieczny” zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Było więc akrobatyczne show na rowerze, rowerowa akademia, strażacy w akcji, występy na scenie, konkursy dla dzieci i dorosłych…

Tegoroczny festyn odbywał się pod hasłem „Jestem skuteczny i bezpieczny!”. – Chcieliśmy połączyć dobrą zabawę z edukacją w zakresie bezpieczeństwa, zarówno na drodze jak i w innych sytuacjach. Poprzez pokazy i konkursy dzieci uczyły się prawidłowych zachowań, np. na drodze – kiedy przemieszczają się rowerem czy pieszo – choćby w drodze do szkoły – tłumaczy Anna Bogacz, rzecznik UMiG w Pleszewie. Stąd właśnie Rowerowa Akademia Jonasza Pakulskiego czyli rowerowe miasteczko, w której dzieci szlifowały swoje umiejętności jazdy na rowerze, ale i uczyły się zasad ruchu drogowego.

 

Festyn był kulminacyjną atrakcją „Festiwalu Dziecięcych Marzeń”, który już po raz trzeci z okazji Dnia Dziecka i Międzynarodowego Dnia Rodzin organizuje Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie wspólnie z podległymi jednostkami: Domem Kultury, Spółką Sport Pleszew, Biblioteką Publiczną i pleszewskimi szkołami oraz przedszkolami. Jak zawsze w organizację festynu włączają się organizacje oraz inne instytucje i firmy działające na naszym terenie.

Źródło: pleszew.pl


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO