iPleszew.pl reklamy
Wydarzenia

Festiwal Lasu w Gołuchowie

2022-06-08 12:43:46
Zdjęcie: Facebook/Gmina Gołuchów

W minioną niedzielę, 5 czerwca, zarówno mieszkańcy jak i turyści licznie uczestniczyli w organizowanym po raz pierwszy przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie - Festiwalu Lasu.


Na to edukacyjne i artystyczne wydarzenie złożyło się kilka elementów: VIII Międzynarodowy Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej, prezentacja stoisk z leśną wiedzą i warsztatami przyrodniczymi oraz stoiska i pokazy kulinarne, gdzie królowały leśne smaki. Nie zabrakło pokazów, np. ptaków łowczych i dawnych zawodów leśnych oraz wykładów ekspertów w zakresie m.in. hodowli pszczół czy życia nietoperzy.


Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń warsztatowa oraz konkursy z zakresu wiedzy leśnej. Można było również zaopatrzyć się m.in. w miód, wyroby rękodzielnicze z drewna, poroża, wikliny.


W godzinach popołudniowych i wieczornych miał miejsce finał VIII Międzynarodowego Konkursu Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej oraz koncert w wykonaniu Olgi Bończyk.


Podczas Festiwalu, gminę Gołuchów reprezentowała Sekretarz Gminy Tatiana Stefaniak, a stoiska promocyjne i warsztatowe prowadzili pracownicy Urzędu Gminy, GCK „ZAMEK”, Biblioteki oraz wolontariusze. Nie zabrakło nas również na stoiskach gastronomicznych, gdzie swój talent kulinarny prezentowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich ze Szkudły i z Wszołowa.


Festiwal odbywał się pod patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Źródło: goluchow.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl