iPleszew.pl reklamy
Kick-boxing

Filip z Bielaw będzie reprezentował nasz kraj podczas Mistrzostw Europy

2023-05-25 09:29:41
Zdjęcie: goluchow.pl

Filip Sójka swoją przygodę z kick-boxingiem rozpoczął niespełna rok temu. Wcześniej trenował teakwondo.


Obecnie jest zdobywcą aż 4 tytułów Mistrza Polski!
 

Jest uczniem Technikum Ekonomicznego w Pleszewie. Trenuje 3 razy w tygodniu w klubie RESPECT Team Ostrów Wielkopolski pod okiem dwukrotnego Mistrza Świata i trzykrotnego Mistrza Europy Michała Grzesiaka oraz jeden  raz w tygodniu w Center Team Odolanów u Tomasza Sroki.


Pierwszy tytuł Mistrza Polski juniorów zdobył 12 marca w Jarosławiu w formule kick light w wadze -74kg. Stoczył tam 4 walki (każda 3 rundy po 2 minuty. Tydzień później w Płocku zdobył Puchar Polski po trzech wygranych przed czasem. Został tam wybranym najlepszym zawodnikiem juniorem zawodów.  Po drugi tytuł, tym razem w formule full contact junior starszy -71 kg, pojechał w pierwszy weekend kwietnia do Stębarku. Tam zwyciężył 3 pojedynki. Trzecie Mistrzostwo wywalczył w Będzinie w light contact junior -74 kg pod koniec kwietnia. Po czwarte złoto w K-1 pojechał w maju do Kartuz, wygrywając 4 pojedynki.


Warto zaznaczyć, że w międzyczasie startował w piątej formule low kick, gdzie również stanął na podium, zdobywając brązowy medal.


Filip od początku roku odbył w sumie 29 walk. Został wybrany przez PZKB jako pierwszy kadrowicz z Polski, który będzie reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Europy w Istambule w Turcji, jako junior w dwóch kategoriach: kick light oraz light contact.

Źródło: goluchow.pl


Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl