iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Ciekawostki

Fryzjerzy na topie

2021-05-27 09:18:34

Praca w salonie fryzjerskim, czy własna działalność? Przed takim dylematem mogą wkrótce stanąć absolwenci Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, którzy w tym roku szkolnym ukończą szkołę branżową I stopnia w zawodzie fryzjer. Obie perspektywy dobrze rokują na przyszłość, bowiem zawód fryzjera w ostatnich latach zalicza się do branż deficytowych.

Zawód fryzjera to fach, który w Wielkopolsce jest coraz bardziej poszukiwany przez pracodawców. Pandemia koronawirusa pokazała, że wizyta w salonie fryzjerskim dla wielu osób to priorytet na liście dbania o własne samopoczucie i wizerunek. Nie bez znaczenia jest również fakt, że zarobki  w tej branży zaczynają szybować i dobry fachowiec nie będzie narzekał na pensję.
 
 
Od jakiegoś czasu obserwujemy w naszym Centrum wzrost zainteresowania wśród młodzieży kształceniem w zawodzie fryzjer. Mamy dobrze przygotowany warsztat praktycznej nauki zawodu, który jest wyposażony nie tylko w odpowiednie kosmetyki, ale i niezbędny sprzęt, na którym pracują profesjonaliści – wyjaśnia Paweł Pawlak, kierownik Warsztatów Szkoleniowych.
 
 
W zależności od przygotowania technicznego i merytorycznego oraz, co tu dużo kryć - talentu - dobry fryzjer może zarabiać od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. I wcale nie musi mieć własnego salonu, by co miesiąc inkasować atrakcyjną pensję.
 

 

Zaletą fryzjerskiego fachu jest niewątpliwie to, że daje on możliwość zdobycia pracy na etacie u pracodawcy. Z drugiej strony otwiera szeroko drzwi do własnej działalności gospodarczej. Wielu absolwentów po ukończeniu szkoły działa na własny rachunek i ma  własne   salony. Dokształcają się też na specjalistycznych kursach, by nadążać za modowymi trendami – dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

 

 

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie jest jedynym stacjonarnym ośrodkiem Ochotniczych Hufców Pracy w Wielkopolsce, który kształci i wychowuje młodzież z różnymi problemami. I dlatego nie jest konkurencją dla innych szkół w regionie, które walczą o uczniów.  O przyjęcie do CKiW OHP w Pleszewie mogą się starać osoby spełniające kryteria związane z wiekiem i pochodzące ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.   Do VII klasy szkoły podstawowej oraz szkoły branżowej I stopnia mogą   przyjść   uczniowie, którzy nie ukończyli 18 roku życia do 31 sierpnia tego roku, ale mają już ukończone 15 lat.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


informator budowlany

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl