W piątek 17 kwietnia 2026 roku grupa „Fiołki” z Publicznego Przedszkola nr 3 "Słoneczne" w Pleszewie miała okazję wziąć udział w realizacji projektu „Rowerkiem bezpiecznie do przedszkola” w ramach koncepcji pracy dyrektora. Zajęcia zorganizowane były w miejskim miasteczku ruchu drogowego.
W ramach tego wyjątkowego wydarzenia, dzieci miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielkami policji, które poprowadziły pogadankę na temat prawidłowego i bezpiecznego poruszania się rowerem po ulicach miasta. Było to bardzo pouczające doświadczenie.