Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Karate

Historyczny sukces zawodnika Pleszewskiego Klubu Karate

2019-10-28 14:29:30

Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, Dawid Sobkowiak - zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate - wywalczył brązowy medal w Santiago. To nie tylko historyczny moment dla PKK Pleszew, ale i dla Polski.

Podczas Mistrzostw Świata Karate WKF w Santiago(Chile) Dawid Sobkowiak, reprezentujący na co dzień barwy Pleszewskiego Klubu Karate, wywalczył brązowy medal w kumite juniorów +76 kg.

Po wygraniu 3 walk eliminacyjnych z reprezentantami Boliwii (4-0), Bułgarii (3-0) i Chorwacji (3-0) w półfinale D. Sobkowiak uległ zawodnikowi gospodarzy. W walce o brąz w tzw. „małym finale” pokonał reprezentanta Słowacji Marosa Janovcika 2:0. To wielki triumf zarówno jego, jak i trenerów: Bartłomieja i Damiana Sołtysiaków.

Sukces jest tym cenniejszy, że to pierwszy w historii medal  wywalczony dla Polski właśnie w tej kategorii wiekowej, a więc wśród juniorów.

Dawid Sobkowiak to jeden z najbardziej utytułowanych i najlepszych karateków młodego pokolenia w Polsce i chluba Pleszewskiego Klubu Karate. Regularnie zdobywa medale zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na mistrzostwa świata juniorów pojechał pierwszy raz i od razu zdobył medal.

To pierwszy krążek w tej kategorii, a zarazem trzeci wywalczony przez Polaków.

Pierwszy w historii zdobył dwa lata temu Krzysztof Szewczyk z Olimpu Łódź w kumite juniorów młodszych -63 kg. Drugi medal na MŚ w Chile z najcenniejszego kruszcu wywalczył Dominik Dziuda w kumite juniorów młodszych -57kg zawodnik Olimpu Łódź.

Na Mistrzostwach Świata Karate WKF w Chile wystąpiło 3 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Dawid Sobkowiak (kumite kumite juniorów +76kg), Kacper Vogt (kumite U21-84kg), który zajął 11 miejsce oraz Filip Vogt (kumite U21-75kg).

Rodzice brązowego medalisty, organizatorzy drugiej już zbiórki finansowej dla Dawida chcieli wszystkim serdecznie i szczerze podziękować. Przede wszystkim tym, którzy przyłączyli się do zrzutki i tym, którzy pomogli finansowo poza organizowaną zbiórką oraz za wszystkie udostępniane informacje dotyczące zbieranych środków na wyjazd D. Sobkowiaka na mistrzostwa. Dzięki Waszej pomocy Dawid mógł wystartować w Mistrzostwach Świata w Chile, gdzie zdobył brązowy medal.