iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Karate

Historyczny sukces zawodnika Pleszewskiego Klubu Karate

2019-10-28 14:29:30

Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, Dawid Sobkowiak - zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate - wywalczył brązowy medal w Santiago. To nie tylko historyczny moment dla PKK Pleszew, ale i dla Polski.

Podczas Mistrzostw Świata Karate WKF w Santiago(Chile) Dawid Sobkowiak, reprezentujący na co dzień barwy Pleszewskiego Klubu Karate, wywalczył brązowy medal w kumite juniorów +76 kg.

 

Po wygraniu 3 walk eliminacyjnych z reprezentantami Boliwii (4-0), Bułgarii (3-0) i Chorwacji (3-0) w półfinale D. Sobkowiak uległ zawodnikowi gospodarzy. W walce o brąz w tzw. „małym finale” pokonał reprezentanta Słowacji Marosa Janovcika 2:0. To wielki triumf zarówno jego, jak i trenerów: Bartłomieja i Damiana Sołtysiaków.

 

Sukces jest tym cenniejszy, że to pierwszy w historii medal  wywalczony dla Polski właśnie w tej kategorii wiekowej, a więc wśród juniorów.

 

Dawid Sobkowiak to jeden z najbardziej utytułowanych i najlepszych karateków młodego pokolenia w Polsce i chluba Pleszewskiego Klubu Karate. Regularnie zdobywa medale zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na mistrzostwa świata juniorów pojechał pierwszy raz i od razu zdobył medal.

 

To pierwszy krążek w tej kategorii, a zarazem trzeci wywalczony przez Polaków.

 

Pierwszy w historii zdobył dwa lata temu Krzysztof Szewczyk z Olimpu Łódź w kumite juniorów młodszych -63 kg. Drugi medal na MŚ w Chile z najcenniejszego kruszcu wywalczył Dominik Dziuda w kumite juniorów młodszych -57kg zawodnik Olimpu Łódź.

 

Na Mistrzostwach Świata Karate WKF w Chile wystąpiło 3 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Dawid Sobkowiak (kumite kumite juniorów +76kg), Kacper Vogt (kumite U21-84kg), który zajął 11 miejsce oraz Filip Vogt (kumite U21-75kg).

 

Rodzice brązowego medalisty, organizatorzy drugiej już zbiórki finansowej dla Dawida chcieli wszystkim serdecznie i szczerze podziękować. Przede wszystkim tym, którzy przyłączyli się do zrzutki i tym, którzy pomogli finansowo poza organizowaną zbiórką oraz za wszystkie udostępniane informacje dotyczące zbieranych środków na wyjazd D. Sobkowiaka na mistrzostwa. Dzięki Waszej pomocy Dawid mógł wystartować w Mistrzostwach Świata w Chile, gdzie zdobył brązowy medal.

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl
FotorelacjaW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl