iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Poradnik

Holowanie pojazdu. O czym trzeba pamiętać?

2020-06-05 09:06:00

W Polsce bardzo dużo osób inwestuje w samochody z rynku wtórnego, nic więc dziwnego, że czasem mogą one odmówić posłuszeństwa. W takiej sytuacji trzeba auto odholować. Jak to zrobić by wszystko odbyło się zgodnie z przepisami?

Nie zawsze jest konieczne i nie zawsze jest możliwość holowania auta. Czasem do miejsca zdarzenia trzeba wezwać pomoc drogowa (np. autostrada).

 

Gdy jednak zamierzamy holować samochód, to pamiętać trzeba, że dla pojazdów osobowych o masie całkowitej do 3,5 tony wystarczy kilkumetrowa lina (ok. 4 - 6 m), którą łatwo można kupić niemal na każdej stacji benzynowej lub w sklepie motoryzacyjnym. Trzeba pamiętać o trójkącie ostrzegawczym, który umieszczony musi być po lewej stronie auta, które jest holowane. Dobrze jest też mieć kable rozruchowe, to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy rozładuje się akumulator. Trzeba go wówczas podładować, by móc włączyć światła pozycyjne i kierunkowskazy.

 

Należy pamiętać, że gdy na dworze panuje zła widoczność lub jest noc, światła pozycyjne muszą być włączone, nie wolno natomiast mieć zapalonych świateł awaryjnych. By lina dobrze trzymała używa się do tego zaczepów zespolonych z liną. Lina musi być zamocowana do haka i nie może być przyczepiona do wahaczy czy zderzaków!

 

Zgodnie z przepisami drogowymi prędkość samochodu holującego nie może przekraczać 30 km/h a poza miastem 60 km/h. Nie wolno holować samochodu z niesprawnym układem kierowniczym i zawieszeniem.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl