iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Edukacja

Ich współpraca stała się już formalna

2021-11-22 11:11:00

Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Pleszewie podpisało porozumienie o współpracy z Pleszewskim Stowarzyszeniem Kocia Łapka. To efekt wcześniejszych wspólnych działań, które miały na celu pomoc wolno żyjącym kotom na terenie miasta i gminy Pleszew.

Główne założenia porozumienia to propagowanie w środowisku Ochotniczych Hufców Pracy humanitarnego traktowania zwierząt, w szczególności wolno żyjących kotów; wspólna praca na rzecz zapobiegania złemu traktowaniu zwierząt, popularyzowanie  wśród młodzieży i mieszkańców powiatu pleszewskiego humanitarnych postaw odnośnie traktowania zwierząt, ze szczególnym  uwzględnieniem wolno żyjących kotów. Istotnym punktem jest też wspieranie w ramach wolontariatu działań społecznych mających na celu poprawę dobrostanu bezdomnych kotów. Porozumienie w imieniu CKiW OHP w Pleszewie podpisał dyrektor placówki Krystian Piasecki.

 

Cieszę się, że nasza współpraca została sformalizowana. Od wielu lat wpajamy naszej młodzieży szacunek do zwierząt i zachęcamy do pomocy czy to bezdomnym psom, czy też kotom. Te działania opierają się m.in. na wolontariacie w schroniskach, akcjach społecznych w postaci zbiórek karmy czy budowy domków na zimę. I mamy tego wymierne efekty - wylicza dyrektor Centrum.

 

Z kolei Pleszewskie Stowarzyszenie Kocia Łapka reprezentowała prezes - Małgorzata Wyskocka-Balcerek.

 

Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie nadal tak owocna, jak do tej pory. Cieszymy się tym bardziej, że udało nam się zaangażować młodych ludzi, którzy bardzo chętnie pomagają zwierzętom i robią to bezinteresownie, bo w ramach wolontariatu - dodała szefowa stowarzyszenia.

 

A współpraca Centrum Kształcenia i Wychowania OHP z Pleszewskim Stowarzyszeniem Kocia Łapka ruszyła już na dobre. Została zainaugurowana charytatywnym mikołajkowym bazarkiem, który rozpoczął się  na Facebooku 20 listopada i potrwa do 26 listopada. Pieniądze zebrane ze sprzedaży wystawionych na aukcję fantów zostaną przeznaczone m. in. na leczenie chorych kotów.


Transport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl