iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Ważne sprawy

Izolatorium w Pleszewskim Centrum Medycznym

2020-11-18 07:56:23

Zdjęcie: PCM
Pleszewskie Centrum Medyczne, do którego trafiają pacjenci z łagodnym przebiegiem Covid-19 ma izolatorium. Trafiają tam osoby niewymagające intensywnego nadzoru medycznego i tlenoterapii. Muszą jednak być pod stałą opieką medyków, dlatego wciąż przebywają w szpitalu. Takich miejsc w placówce przygotowano 40, a decyzję o ich utworzeniu podjął wojewoda wielkopolski.

W PCM od października funkcjonuje 75 łóżek dla pacjentów z Covid-19. Przebywają tam pacjenci, którzy wymagają stałej opieki lekarskiej. Teraz doszło kolejnych 40 miejsc przeznaczonych dla tych chorych, którzy czują się lepiej, jednak nie mogą jeszcze opuścić szpitala.
 
 
 - Osoby  z izolatorium są w dużo lepszym stanie, niż pozostali pacjenci  zakażeni Covid-19. Wymagają jeszcze obserwacji, jednak czują się na tyle dobrze, że mogą zostać przeniesieni na inny oddział. Dzięki temu zwalniają się miejsca dla tych pacjentów, którzy wymagają specjalistycznej opieki medycznej - wyjaśnia Błażej Górczyński, prezes PCM.
 
Izolatorium zostało utworzone w miejsce oddziału stałej  rehabilitacji, a pacjenci, którzy na nim przebywali- zostali ulokowani na innych oddziałach.
 
 
- Nadal udzielamy świadczeń rehabilitacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji  neurologicznej  i kardiologicznej. Nie chcemy ograniczać osobom po udarach czy zawałach dostępu do zabiegów  fizjoterapeutycznych, bo w dalszym leczeniu  mają one  ogromne znaczenie. Ponadto zbyt duże przerwy mogą poczynić duże szkody w ich powrocie do zdrowia.  Wszystko odbywa się oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym -podkreśla prezes.
 

W Pleszewskim Centrum Medycznym jest też już 15 miejsc tzw. obserwacyjnych. Od izolatorium różnią się tym, że trafiają na nie osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem mające zostać przyjęte na przykład  do szpitala i to niekoniecznie na oddział dla chorych na Covid-19. Tam oczekują na przeprowadzenie testu lub na jego wyniki. Później, w zależności od stanu zdrowia i wyniku testu albo są umieszczane na oddziale covidowym, albo na tym, na który mieli skierowanie.

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl