iPleszew.pl reklamy
Artykuł sponsorowany

Jak działają kotły CO centralnego ogrzewania z podajnikiem?

Tematyka kotłów jest często poruszana w ostatnim czasie. Jest to wynik walki ze smogiem – w okresie grzewczym rozmowy na temat kotłów CO wracają niczym bumerang z każdym kolejnym rokiem. Postanowiliśmy przyjrzeć się piecom centralnego ogrzewania, które wykorzystują zautomatyzowany podajnik. Jak tego typu udogodnienie wpływa na pracę kotła? Czy warto inwestować w takie urządzenia? Przekonajmy się!

Dlaczego kotły z podajnikiem?

 

Chodzi o praktyczne podejście do tematu. Piece zasypowe działają sprawnie tylko kilka godzin i wymagają ustawicznego doglądania i dosypywania paliwa. Kotły z podajnikiem natomiast same dozują paliwo stałe do pieca co – monitorowana jest temperatura i na tej podstawie automatyczny mechanizm dzieli porcje. W ofercie pleszewskich producentów kotłów centralnego ogrzewania znajdziemy też kotły retortowe. Jest to specjalne grupa pieców co, która posiada podajnik oraz zbiornik na paliwo stałe. Tego typu urządzenia potrafią samodzielnie ogrzewać domy nawet przez kilka dni bez ingerencji domownika.

 

Fot. Dowiedz się więcej na stronie producenta Kotły Pleszew (kotly-bialek.pl)


Kotły CO z podajnikiem a ekologia

 

To temat, od którego omawiając piece grzewcze zwyczajnie nie jesteśmy w stanie odejść. W każdym urządzeniu tego typu szuka się optymalizacji, by ograniczyć emisję spalin do atmosfery. W przypadku kotłów CO z podajnikiem mamy do czynienia z urządzeniem, które działa mniej niszcząco dla środowiska, niż jego odpowiedniki zasypowe. Dozowana dawka powietrza i paliwa ogranicza ilość powstających popiołów, co skutkuje zmniejszoną emisją tlenku węgla, dwutlenku siarki czy tlenków azotu. Pleszewskie kotły CO centralnego ogrzewania (retortowe) mają możliwość spalania eko-groszku. Jego jakość jest dużo większa, przez co emisja popiołów i niechcianych produktów spalania jest dodatkowo ograniczona.


 

Praca pieca z podajnikiem

 

Trzeba uświadomić sobie, że praca kotła centralnego ogrzewania retortowego będzie możliwa tylko wówczas, gdy dostarczymy do niego energię elektryczną. Podajnik jest zautomatyzowany, trzeba jednak zwrócić uwagę na wielkość ziaren paliwa. Zbyt duże i nieregularne ziarna powodują zapychanie się podajnika kotła co i w efekcie zatrzymanie jego pracy. Również wentylator, dozujący ilość wprowadzanego powietrza w procesie spalania zasilany jest prądem. Jego bezawaryjna praca gwarantuje efektywność kotła centralnego ogrzewania.

 

Warto zaznaczyć, że proekologiczne działania, mające na celu zminimalizowanie powstawania smogu, będą skutkować zwiększeniem się popytu w Pleszewie - kotły z podajnikiem, kotły retortowe oraz eko-groszek będą w cenie. Paliwa o wysokiej spiekalności może nawet zabraknąć w okresie grzewczym. Technologia pieców grzewczych prężnie się rozwija, warto więc obserwować rynek, zwłaszcza jeśli jesteśmy na etapie tego typu inwestycji. Przykładem są kotły 5 klasy.

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
Materiały Budowlane Chodorowski
Kostka brukowa pleszew
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO