iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Koronawirus

Jak obecnie wygląda sytuacja w powiecie pleszewskim w związku z SARS-CoV-2?

2020-10-14 15:02:33

Zdjęcie: Facebook/Powiat Pleszewski/T. Wojtala
Jak wygląda obecnie sytuacja związana z wirusem SARS-CoV-2 w powiecie pleszewskim? Poniżej przedstawiamy dane z Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Od początku epidemii w powiecie pleszewskim stwierdzono 352 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego obecnie chorych jest 77 osób (hospitalizacja - 13, izolacja - 64), ozdrowiało - 261 osób, a zmarło - 14.
 
 
Na kwarantannie przebywa 439 osób, w nadzorze epidemiologicznym - 173, na kwarantannie domowej ok. 200 uczniów. Ogniska zakażeń to PCM, KPP, FAMOT, ADROS.
 
 
Na kwarantannie przebywa 7 pracowników oddziału I DPS Pleszew z wynikiem dodatnim oraz 10 pracowników z kontaktu z tymi osobami, praca na oddziale odbywa się normalnie. Dwie osoby z działu terapeutycznego zostało objętych kwarantanną z uwagi na kontakt dzieci w szkole. 9.X.2020 r. wykonano testy kontrolne w ramach przyznanego grantu u 48 pracowników oddziału II (ul. Malińska), wszystkie wyniki są ujemne. Ozdrowieńcy z oddziału DPS w Fabianowie wrócili do placówki.
 
 
Oddział dla chorych na covid-19 w Pleszewskim Centrum Medycznym posiada obecnie 25 łóżek, w tym 3 dla chorych z problemami oddechowymi (respiratorowe), obłożenie prawie 100%, dodatkowo zabezpieczono 3 łóżka obserwacyjne dla podejrzanych o zakażenie na innych oddziałach. Stwierdzono zakażenia wśród personelu i pacjentów na 3 oddziałach pleszewskiego szpitala: rehabilitacyjnym, wewnętrznym i noworodkowym. Przy SOR działa mobilny punkt poboru wymazów „Drive-thru”. PCM dysponuje obecnie 11 respiratorami (4 ufundowane przez powiat i gminy, 1 dofinansowany przez BS Dobrzyca, 3 z Wydziału Zarządzania Kryzysowego WUW Poznań i 3 z Agencji Rezerw Materiałowych) oraz 5 nowymi kardiomonitorami. Planowany jest zakup przez powiat 7 defibrylatorów. Pacjenci nie przestrzegają umówionych godzin wizyt do poradni specjalistycznych, przez tworzące się w związku z tym kolejki występuje ryzyko epidemiologiczne.
 
 
Pleszewska policja kontroluje przestrzeganie kwarantanny, a za nieprzestrzeganie rozporządzenia z 9.X.2020 r. w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii nałożono już 16 mandatów, 32 pouczenia, 1 wniosek o ukaranie. Służba w wydziale prewencji odbywa się w 4 grupach, 3 pracowników KPP Pleszew znajduje się na kwarantannie.
 
 
KP PSP Pleszew pracuje na 4 zmiany, pracownicy administracyjny są na pracy zdalnej. Strażacy obsługują punkt „Drive Thru” przy szpitalu PCM, dezynfekcja pomieszczeń CKiW OHP, Starostwa Powiatowego w Pleszewie, ZSP nr 2 w Pleszewie, szkoły w Galewie. OSP Pleszew dostarcza żywność osobom na kwarantannie.

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl

Źródło: Facebook/Powiat Pleszewski/T. Wojtala

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl