iPleszew.pl reklamy
Pleszewskie Centrum Medyczne

Jak wygląda sytuacja ze szczepieniami dzieci w pleszewskim szpitalu?

2021-12-28 08:12:00
Szpital w Pleszewie podał dane dotyczące grudniowych szczepień dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Są również statystyki dotyczące młodzieży w wieku od 16 do 17 lat i dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Ogółem, razem z dorosłymi od grudnia 2020 roku do grudnia tego roku w Pleszewskim Centrum Medycznym podano 37. 044 dawki szczepionek.

Szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat są możliwe od 16 grudnia tego roku. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia maluchy otrzymują  mniejszą niż  dorośli dawkę preparatu Pfizera.

 

Szczepienia trwają od kilku dni i  z naszych danych wynika, że pierwszą dawkę przyjęło 110 dzieci. Kolejnych  30  czeka w kolejce. Nie dysponujemy informacją, ile dzieci w  powiecie pleszewskim kwalifikuje się do szczepień, dlatego tez trudno nam powiedzieć, jak sytuacja będzie wyglądała w najbliższej przyszłości - powiedziała Izabela Nowacka , dyrektor ds. administracyjnych.

 

Z danych szpitala za ostatni kwartał tego roku wynika też , że od września do grudnia w pleszewskim szpitalu szczepionki  przyjęło 350 dzieci w wieku od 12 do 15 lat. W tym samym okresie zaszczepiło się 127 nastolatków w wieku od 16 do 17 roku życia.

 

- Przez rok odliczając dzieci i młodzież decyzję o zabezpieczeniu się przed COVID-19  podjęło 36. 500 tys.  mieszkańców powiatu - dodaje  Błażej Górczyński, prezes  PCM.  

 

Szpital przypomina też, że szczepienia odbywają się w PCM  w zależności od potrzeb dwa razy w tygodniu. Jeśli zajdzie taka potrzeba - jak zapewnia szef szpitala - placówka jest w stanie zwiększyć częstotliwość szczepień.

 

Aby z nich skorzystać- wystarczy zarejestrować się przez telefon dzwoniąc do szpitala na dedykowany w tym celu numer, elektronicznie poprzez e-Rejestrację lub skorzystać z bezpłatnej infolinii czy wysłać sms pod specjalny numer. Czytaj również