iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Poradnik

Jakie są typy wycieraczek samochodowych?

2020-02-26 12:02:00

Gdy za oknem pogoda nie dopisuje, kierowcy muszą radzić sobie z uciążliwymi warunkami na drodze. Nie ma więc nic lepszego, niż dobre wycieraczki. Jakie są najlepsze? Tradycyjne czy może hybrydowe?

Właściwe dbanie o szybę, zwłaszcza przednią jest bardzo ważne szczególnie w okresie zimowym i jesiennym. Nie tylko mycie szyby od wewnątrz jest ważne, ale też dobór odpowiednich wycieraczek, które uporają się z deszczem. By starczyły na długo warto wybrać odpowiednie. Czyli jakie?

 

O zmianie wycieraczek należy pomyśleć wówczas, gdy zaczną one zostawiać po sobie smugi. Jeśli już konieczna jest wymiana, należy wiedzieć, że istnieją dwa rodzaje wycieraczek samochodowych. Najczęściej wycieraczki ze względu na geometrię szyby są tak skonstruowane, że lewa jest dłuższa od prawej. Przy zakupie dobrze jest sprawdzić mocowanie wycieraczek, co prawda większość producentów dodaje do nich zaczepy, które pasują do większości samochodów, jednak lepiej to sprawdzić, niż reklamować bądź oddawać towar. Na rynku spotkać można trzy rodzaje wycieraczek. Są to tradycyjne, płaskie oraz hybrydowe. Te pierwsze są najprostsze w konstrukcji, gdzie metalowe ramię dociska gumowe pióro do szyby.

 

Wycieraczka płaska skonstruowana jest tak, że ramię połączone jest bezpośrednio z piórem. Lepiej niż wycieraczki tradycyjne przylegają do szyby.

 

Hybrydowe są połączeniem dwóch wycieraczek. Łączą tradycję z nowoczesnością, dzięki temu można je montować na szybach w starszych modelach pojazdów. Czasami konieczne jest użycie specjalnych adapterów.

 

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które wycieraczki będą najlepsze dla danego samochodu, jednak można odpowiedzieć sobie na pytanie czy bardziej zależy nam na prostszej konstrukcji, czy lepszym przyleganiu gumy do szyby. Warto by znać rozmiar wycieraczki, jednak na szczęście wiele producentów w opisie wskazuje do jakich modeli aut pasują.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


informator budowlany

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl