iPleszew.pl reklamy
Z policji

Jeden miał blisko 2 promile, drugi aż 3

2022-05-31 14:09:42

W niedzielę, policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu. Jeden miał dwa promile, drugi - trzy. Mężczyźni stracili prawo jazdy, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi im kara pozbawienia wolności do lat dwóch.


W niedzielę, 29 maja br. o godz. 15.00 do pleszewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, dotyczące kierowcy opla, który może znajdować się pod wpływem alkoholu. Za podejrzanie zachowującym się mężczyzną od m. Kościelna Wieś, jechał inny kierowca z pasażerką, którzy zawiadomili policję. Świadkowie doprowadzili do ujęcia kierowcy w m. Gołuchów na ul. Jana Pawła II. Gdy mężczyzna się zatrzymał, podeszli do niego i zaczekali na przyjazd policjantów. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział 42-letni mieszkaniec gminy Gołuchów. Badanie na urządzeniu pomiarowym wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli, policjanci, oprócz prawa jazdy, zatrzymali dowód rejestracyjny za brak aktualnego badania technicznego pojazdu. 

 

Kilka godzin wcześniej, bo o godz. 10.50 w Pleszewie na ul. Szpitalnej, policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Citroen. Siedzący za kierownicą, 47-letni mieszkaniec Pleszewa, również znajdował się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

 

Mężczyźni, za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA PLESZEW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl