iPleszew.pl reklamy
Urządzanie wnętrz

Kabiny prysznicowe Walk - In. Czy warto?

2023-05-24 10:05:00

Kabiny Walk - In to bardzo modne rozwiązanie stosowane w nowoczesnych łazienkach. Klienci coraz częściej decydują się na taką opcję, zamiast tradycyjnego prysznica z brodzikiem. Trendy podążają w kierunku eleganckiego minimalizmu.

 


Brazilian Quarzite Green by Urbaniak

 

Kabina Walk - In, czyli jaka?

Otwarta kabina prysznicowa, składająca się z gładkich tafli szkła. Dzięki swojej prostocie dopasowuje się do każdej przestrzeni, zarówno w dużych, jak i małych łazienkach. Kabina Walk - In optycznie zdaje się mniejsza od tradycyjnych kabin prysznicowych.

 

Desertdust Grafit by Duklas

 

Montaż kabiny Walk - In

Podstawą montażu kabiny Walk - in jest odpowiednie przygotowanie posadzki w łazience. Już na etapie planowania remontu łazienki, trzeba pamiętać o odpowiednim wypoziomowaniu posadzki. Pełni ona funkcję brodzika, dlatego konieczny jest niewielki spadek podłoża. W innym wypadku woda zamiast trafiać do odpływu, będzie się rozlewała po całej łazience. Montaż tego typu kabiny jest prosty i szybki. Polega na przymocowaniu szklanych tafli do ściany lub podłogi za pomocą przeznaczonych do tego profili. Należy pamiętać o wykończeniu silikonem styków ścianki z podłogą. Do tego celu najlepiej wykorzystać bezbarwny silikon sanitarny, aby zachować estetykę wykonania.

 

Montaż z brodzikiem czy bez?

Najczęściej kabina Walk - In jest montowana bezpośrednio na posadzce. Zdarzają się jednak sytuacje, że posadzka nie jest dostosowana do umieszczenia kabiny bezpośrednio na niej. Wtedy z pomocą przychodzą ultracienkie brodziki, które nie przekraczają wysokości 4-5 cm i są przystosowane do tego rozwiązania.

 

Praktyczne rozwiązanie

Oprócz walorów wizualnych, kabiny Walk - In posiadają szereg innych zalet. Jedną z nich jest zastosowanie jej w aranżacji małej łazienki. Ścianki takiej kabiny mogą mieć wymiary 70-80 cm, dlatego idealnie sprawdzą się nawet w malutkiej łazience w bloku. Tego typu kabina optycznie powiększy łazienkę i nie zabierze wiele miejsca w niewielkim pomieszczeniu. Kabiny Walk - In sprawdzą się we wszystkich aranżacjach. Pasują do każdej łazienki – niezależnie od stylu, w jakim została urządzona czy rozmiaru pomieszczenia.


Cement Toupe by Bronowicka

 

 

Kabina Walk - In, a utrzymanie czystości

Czyszczenie kabiny Walk - In jest niezwykle proste, ponieważ nie ma w niej zakamarków, w których gromadzi się brud. Dzięki temu, że tafla szkła jest gładka, sprzątanie staje się szybkie i przyjemne. Takie kabiny posiadają bardzo prostą konstrukcję, dzięki czemu w zasadzie nie ma co się w niej psuć. Najczęściej nie zawierają części ruchomych, dzięki czemu, ryzyko uszkodzenia zawiasów lub rolek jest wykluczone. Jeżeli strefa natrysku ma prawidłowe wymiary, a posadzka została dobrze wypoziomowana, można w pełni uniknąć problemu, jakim jest chlapanie. Kabina Walk - In jest bardzo trwała i może służyć na lata. Jest niezwykle wygodna i bezpieczna, dlatego świetnie sprawdza się jako rozwiązanie dla dzieci czy osób o ograniczonej sprawności ruchowej.Marmo d'Oro by Szmytkowska

 

 

Wygodna strefa kąpielowa

Kabina prysznicowa Walk - In, to rozwiązanie zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Jest to doskonały sposób na wykorzystanie wnęk w łazience, które trudno zagospodarować. Można je umieszczać w każdym miejscu, w którym jest dostęp do wody. Kabiny prysznicowe Walk - In to dekoracja każdej łazienki, połączona z komfortem użytkowania.JETA

ul. Ogrodowa 13, 63-300 Pleszew

531 720 095

62 720 69 62

https://jeta.pl/content/23-salon-lazienek-w-pleszewie

 

Źródło: *Artykuł sponsorowany


Czytaj również

HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
Kostka brukowa pleszew
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl