iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Wybory

Kandydaci PSL - Koalicja Polska w Pleszewie

2019-09-03 14:19:41

Zdjęcie: Facebook
Dziś, podczas konferencji prasowej, oficjalnie przedstawiono kandydatów PSL - Koalicja Polska do parlamentu w okręgu 36. Najpierw kandydaci pojawili się w Kaliszu. Następnie udali się do kolejnych miast w regionie, w tym do Pleszewa.

Listę PSL w okręgu 36 otwiera wieloletni poseł i europoseł Andrzej Grzyb, który dziś podczas konferencji prasowej na krotoszyńskim Rynku, przedstawił kolejnych kandydatów do Sejmu.

Drugie miejsce zajmuje poseł Piotr Walkowski, trzeci jest sekretarz gminy Krzywiń - Bartosz Kobus. Czwarta w tym gremium jest Agnieszka Góralczyk z powiatu pleszewskiego. Piąte miejsce należy do Franciszka Marszałka - burmistrza Krotoszyna, a za nim znajduje się Wiesława Małycha - sołtys Lasocic. Jan Grzesiek, to kolejny kandydat, radny Sejmiku z powiatu jarocińskiego. Ósme miejsce przypadło Grzegorzowi Martynowi z powiatu rawickiego.

Kolejni to: Martyna Banaś - sekretarz gminy Godziesze Wielkie, Piotr Pierzchlewicz z powiatu gostyńskiego, Jacek Konopka - samorządowiec i przedsiębiorca reprezentujący Kalisz. 12. na liście do Sejmu jest Janusz Perski, a 13. z KUKIZ 15 - Beata Kucharska.

Na kolejnych miejscach są: Karolina Piekarska-Nowak z Kalisza, Agnieszka Rybacka Alojzy Motylewski z Ostrowa Wlkp., Małgorzata Krakowiak reprezentująca ziemię leszczyńską, Kinga Kożańska z powiatu ostrowskiego, Bożena Wysota z rejonu Ostrzeszowa, a 20. Dorota Kinal z powiatu kościańskiego.

Trzecią dziesiątkę otwiera Maciej Wasielewski - starosta pleszewski oraz krotoszynianka Joanna Kobus-Marczak. 23. jest Andrzej Kubiak z powiatu gostyńskiego, a listę zamyka Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Sejmiku.

 

 

Podczas konferencji PSL-u, które dziś odbyły się w kilku miejscowościach w okręgu 36 lider listy wspominał m.in. o ekologii i zdrowiu. - Kwestia zdrowia jest naszym ważnym obszarem zainteresowań. Postulat zwiększania nakładów na zdrowie (...) wymaga dalszych kontynuacji. Wielkopolska to rolnictwo i żywność, żywność zdrowa, dostępna dla ludzi i szanowana. Marnujemy ogromne ilości żywności - mówił polityk.

Zdaniem lidera listy, ugrupowanie stać na wynik dwucyfrowy w wyborach. W Krotoszynie A. Grzyb odniósł się także do informacji z ostatniej chwili, dotyczącej ogłoszenia przez Grzegorza Schytynę, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, jako kandydatki Koalicji Obywatelskiej na przyszłego premiera. - Ta propozycja pewnie wywoła zamieszanie wśród partii rządzącej, bo spodziewali się pewnie, że to Schetyna będzie kandydatem na premiera. Osobiście powiem też, że mnie zaskoczył pozytywnie.

 

 

Miejscami spotkań z dziennikarzami tego dnia kandydatów PSL - Koalicja Polska w okręgu 36 są: Kalisz, Pleszew, Krotoszyn, Ostrów Wielkopolski i Ostrzeszów.

 

:

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl