iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

SKŁADY BUDOWLANE CZAJKA

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Wracamy do tematu

Kolejna osoba z powiatu pleszewskiego podejrzana w związku ze sprawą radnego

2021-02-23 14:02:00

Wracamy do tematu pleszewskiego radnego Eryka K., związanym z nieprawidłowościami przy realizacji jednego z projektów dotowanych ze środków unijnych. W tej sprawie podejrzanych jest 5 osób, w tym 3 z powiatu pleszewskiego. Eryk K. nie przebywa już w areszcie tymczasowym.

W styczniu 2021 roku zarzuty popełnienia dwóch przestępstw usłyszała kolejna osoba z powiatu pleszewskiego - Iwona K.

 

Przypomnijmy, Erykowi K. zarzuca się, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w postaci dofinansowania projektu, przedkładał instytucji dysponującej środkami publicznymi dokumenty poświadczające nieprawdziwe wydatki, mające istotne znaczenie dla uzyskania wsparcia w wysokości ponad 500 tys. zł. Do zdarzenia doszło w okresie od maja 2018 do grudnia 2018. Sprawa prowadzona jest przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy. Nie ma związku z pełnioną przez pleszewianina funkcją radnego miejskiego. Za tego typu przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Zobacz też: 

Pleszewski radny zamieszany w wyłudzenie 500 tys. zł?

 

W tej sprawie przesłuchiwano uczniów ze szkół z powiatu pleszewskiego, ponieważ firma Eryka K. realizowała w placówkach oświatowych projekty edukacyjne.

 

W październiku w związku z prowadzonym postępowaniem zatrzymano kolejną osobę z powiatu pleszewskiego - Artura K. - dyrektora jednej z pleszewskich szkół. Mężczyźnie zarzucono m. in. przekroczenie uprawnień służbowych i zniszczenie dokumentacji związanej z projektem. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

 

Zobacz też:

Dalszy ciąg sprawy radnego, zatrzymano dyrektora jednej z pleszewskich szkół

 

Jak poinformowała nas bydgoska prokuratura, śledztwo w którym Eryk K. posiada status podejrzanego, zostało przedłużone do 31 sierpnia 2021 roku. W styczniu 2021 roku zarzuty usłyszała kolejna osoba z powiatu pleszewskiego.

 

- W sprawie aktualnie występuje pięć osób podejrzanych, w tym  z powiatu pleszewskiego jest to dodatkowo Iwona K., której w styczniu 2021r. przedstawiono zarzuty popełnienia dwóch przestępstw( tj. zarzut dot.  przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków związanych z przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego związanego z doposażeniem pracowni szkolnych  w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie – art. 231§1 kk  w zb. z art. 305§1 kk w zb. z art. 271§1 kk oraz zarzut ułatwienia Erykowi K. uzyskania wsparcia finansowego z realizowanego projektu poprzez podpisanie nierzetelnych dokumentów związanych projektem , tj. art. 18§3 kk w z. z art. 297§1kk). Wobec ww. podejrzanej stosowane  są nieizolacyjne środki zapobiegawcze , tj.  dozór Policji oraz  zakaz opuszczania kraju - informuje Agnieszka Adamska-Okońska, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

 

Eryk K. nie przebywa już w areszcie tymczasowym. Wyznaczono poręczenie majątkowe. Pleszewianin znajduje się pod dozorem policji, ma  też zakaz opuszczania kraju.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl