iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Bezpieczeństwo

Kolejni seniorzy oszukani. Policja apeluje o rozsądek!

2020-08-21 12:08:00

W ostatnim czasie oszuści działający metodą „na wypadek, na policjanta” znowu się uaktywnili na terenie Wielkopolski.

Mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców po raz kolejny pleszewska policja przypomina i przedstawia porady, szczególnie dla seniorów. Pamiętajmy, oszuści potrafią wprowadzić w błąd, grając na emocjach seniorów, chęci pomocy rodzinie, a wszystko zawsze dzieje się pod presją czasu.

 

Wczoraj na terenie powiatu pilskiego doszło do oszustwa metodą „na wypadek, na policjanta”. Starsze małżeństwo odebrało telefon od rzekomego funkcjonariusza policji. Policjant oznajmił, że ich synowa spowodowała śmiertelny wypadek i aby jej pomóc muszą wpłacić kaucję.  64-letnia kobieta i jej 69–letni mąż bez sprawdzenia tej informacji przekazali nieznanemu mężczyźnie 200 tysięcy złotych, tracąc przy tym cały dorobek swojego życia.

 

Policja przypomina co zrobić, by nie stać się ofiarą oszustów:

Przede wszystkim, gdy otrzymamy taki telefon powinniśmy zachować zimną krew i zdrowy rozsądek. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom bez względu na to jakie historie będą nam opowiadać.

  • Skontaktujmy się z naszymi bliskimi czy taka sytuacja miała miejsce, ale nie pod numer, który podaje nam fałszywy wnuczek, czy policjant, ale ten, który mamy do niego zapisany od wielu lat.

  • Przed telefonem na policję zawsze DOKŁADNIE rozłączmy poprzednie połączenie.

  • Kolejną stosowaną przez przestępców metodą jest ta ,,na policjanta”. Oszuści podając się za funkcjonariuszy różnych służb mundurowych pod pretekstem prowadzenia np. akcji przeciwko oszustom proszą nas o przelanie gotówki. Argumentują to tym, że wtedy pieniądze będą bezpieczne.

  • Pamiętajmy, że żaden policjant nie ma prawa żądać od nas jakichkolwiek pieniędzy. Jeśli to robi, to znak, że mamy do czynienia z oszustem i jak najszybciej powinniśmy zawiadomić policję. W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.

 

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl

Źródło: KPP Pleszew

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl