iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Kolejny krok w stronę rozwoju chirurgii onkologicznej

2022-01-17 13:03:28
Zdjęcie: PCM
Laparoskop - wieża z wyposażeniem do ICG o wartości 410. 000 zł - taki nowoczesny sprzęt trafił do Pleszewskiego Centrum Medycznego. Dzięki technice fluorescencyjnego obrazowania pozwoli on na dokładniejsze badania pacjentów i wykrywanie zmian chorobowych. Urządzenie będzie wykorzystywane na co dzień przez szpitalnych chirurgów onkologów przeprowadzających zabiegi operacyjne.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu laparoskopu i jest  to kolejny krok w stronę rozwoju chirurgii onkologicznej w Pleszewskim Centrum Medycznym. Nowy laparoskop wykorzystuje obrazowanie fluorescencyjne w zakresie bliskiej podczerwieni z użyciem zieleni indocyjaninowej ( tzw.  ICG). To barwnik, który w świetle podczerwonym fluoryzuje i tym samym pozwala na dokładne zmapowanie zmienionej chorobowo tkanki koniecznej do usunięcia. Podczas wykonywania zabiegów z jego użyciem nie tylko minimalizowanie jest ryzyko powikłań pooperacyjnych ale i też reoperacyjnych u pacjentów - wyjaśnia  Błażej Górczyński, prezes pleszewskiej lecznicy.
 
 
 
W skład urządzenia wchodzi między innymi kamera endoskopowa,  monitor i   optyka laparoskopowa z filtrem do ICG. Laparoskop  jest bezpieczny dla pacjentów,  nie jest też radioaktywny. Istotne jest również to, że zabiegi przeprowadzane dzięki niemu  są  ekonomiczniejsze,  niż te wykonywane metodami tradycyjnymi. 


Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl