iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Straż pożarna

Komendant pleszewskiej straży z awansem

2021-11-19 08:06:47

Zdjęcie: KP PSP Pleszew
10 listopada 2021 r. w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie strażakom województwa wielkopolskiego stopni nadanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W szacownym gronie awansowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego oficerów znalazł się również Komendant Powiatowy PSP w Pleszewie bryg. Roland Egiert.

 

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie bryg. Roland Egiert swoją drogę zawodową rozpoczął w 1994 roku w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu. Od 1996 roku pełnił służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Kaliszu. W 1999 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie ukończył studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o pierwszy stopień oficerski, a w 2015 roku uzupełnił je o studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. W tym czasie służył w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 w Kaliszu. W 2017 roku rozkazem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

 

Pełniąc ciężką strażacką służbę, systematycznie podnosił swoje kwalifikacje m.in. na wyższych uczelniach cywilnych jak i Państwowej Straży Pożarnej: 

  • 1999 - Bałtycka Wyższa Szkoła Humanistyczna w Koszalinie – ukończone studia licencjackie,
  • 1999 - Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie – studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o pierwszy stopień oficerski,
  • 2001 - Bałtycka Wyższa Szkoła Humanistyczna w Koszalinie – ukończenie studiów drugiego stopnia i zdobycie tytułu magistra,
  • 2015 - Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie – studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi,
  • 2016 - Wyższa Szkoła Humanistyczna w Lesznie – ukończenie studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy

 

Za wzorowe pełnienie obowiązków wielokrotnie nagradzany przez komendantów szczebla wyższego. Do jego najważniejszych wyróżnień i odznaczeń należą:

  • 2019 - Srebrny Medal „Za długoletnią służbę”,
  • 2020 - Złoty Medal „Za zasługi dla pożarnictwa”,
  • 2021 - Srebrna Odznaka „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”.Źródło: KP PSP Pleszew


Transport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl